Kas turi pasirūpinti nereikalingais antkapiais?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Tokių senų antkapių galima rasti kone kiekvienose kapinėse. Tačiau kur juos dėti, jei žmogus nori atnaujinti kapą – nelabai aišku.
Rajono kapinėse yra nemažai senų kapaviečių, kuriose – deformuoti ar pažeisti antkapiai. Žmonės nežino, kur, nuėmus seną antkapį, galima jį tvarkingai padėti – juk ne kiekvienas norės gabentis į namus. Pasirodo, nustatytos tvarkos nėra, ta problema aktuali daugeliui.

Nežino, ką daryti

Į redakciją kreipėsi Biržų rajono gyventojas Jonas, kuris sakė nežinantis, ką daryti su senais artimųjų kapų antkapiais.

“Norime atnaujinti kapą, nes antkapis jau labai senas. Bet nežinome, kur jį padėti. Patiems išvežti nėra galimybių, nes jie sunkūs, o kad ir išvežtume, nežinotume, kur juos utilizuoti. Kreipėmės į atliekų surinkimo aikštelės valdytojus, tai pasakė, kad tokių atliekų nesurenka. Gal seniūnija galėtų padėti?“,- teiravosi vyras.

Kiti žmonės aiškino, kad galėtų nuvežti į vietą, kur tvarkingai sandėliuojamos tokios atliekos, tačiau nežino, nei kur kreiptis, nei ką daryti. „Pusdienį gaišome laiką, tačiau taip ir neišsiaiškinome, kur dėti antkapį. Tada pavyko susitarti su pažįstamu žmogumi, kuris sumals ir panaudos gruzui“,- patirtimi dalinosi biržietis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/