Kaip užtikrinti mažųjų saugumą kelyje?

Biržų PK nuotr.
Policijos šuo Amsis sveikina su rugsėjo pirmąja ir linki kelyje būti saugiems.
Rugsėjo 1-ajai – Biržų policijos komisariatas primena, kaip saugiai elgtis kelyje. Pirmosios rugsėjo mėnesio savaitės, tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems yra labai sudėtingos, jaunimas grįžta į mokyklas, jų duris, kaip ir kasmet, atvers pirmokai.

Kaip saugiai elgtis kelyje? „Vairuotojams patariame apsišarvuoti kantrybe, o pėstiesiems, ypač moksleiviams – dar sykį prisiminti, kaip saugiai pereiti gatvę ar elgtis šalia jos“,- nurodo policijos pareigūnai.

Norėdamas pereiti kelią ar gatvę privalai susirasti perėjimui skirtą vietą – pėsčiųjų perėją ar sankryžą. Jeigu jų nėra, tokią vietą, kur kelias gerai matomas į abi puses.

Priėjus prie perėjos, reikia atsistoti toliau nuo šaligatvio ar kelkraščio krašto, apsidairyti į abi puses: pasižiūrėti į kairę, į dešinę, klausytis, kas vyksta aplink), praleisti važiuojančias transporto priemones ir vėl apsidairyti bei klausytis. Jei transporto priemonės nevažiuoja, dar kartą pasižiūrėti į kairę ir įsitikinus savo saugumu, eiti.

Per kelią reikia eiti statmenai, o ne įstrižai. Einant stebėti kelią ir klausytis. Kelyje niekada neskubėti – elgtis ramiai, būti atidžiam ir nežiopsoti, jokiu būdu nebėgti ir nesinaudoti mobiliuoju telefonu ar ausinėmis.

Užmiestyje kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eiti tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį – t. y. kairiąja puse. Nebėgti į kelią iš už stovinčios transporto priemonės priekio ar galo, kitos kliūties, kuri užstoja matymo zoną, nes gali pakliūti po kitos važiuojančios transporto priemonės ratais.

Visada įsitikinti savo saugumu pačiam. Nesekti aklai kitais. Daugiau pasitikėti savimi ir galvoti savo galva. Į autobusą įlipti ir iš jo išlipti tik jam visiškai sustojus.

Suaugusieji eidami per kelią vaiką turėtų laikyti už rankos ir nepalikti vaikų be priežiūros arti kelio ar gatvės. Tamsiuoju paros metu naudoti atšvaitus ar kitą šviesą atspindintį elementą, o vaikui atšvaitą prisegti prie drabužių ar kuprinės.

Sėdus į automobilį tiek vairuotojui, tiek keleiviams privalu užsisegti saugos diržą, bei pasirūpinti vežamų vaikų saugumu: naudoti ūgį atitinkančias automobilines sėdynes, o aukštesnius nei 135 cm vaikus taisyklingai – per petį ir per juosmenį prisegti saugos diržais.