Kaip seniūnijos taupo, arba kokia nauda iš „lopų durstymo“?

V. Leščinskienės nuotr.
Pabiržės seniūnei Vitai Zurbaitei pavyko sutaupyti lėšų ir už jas buvo nupirktas vejai pjauti traktoriukas, atnaujinti gatvės šviestuvai.
Nors seniūnijų biudžetai – ne pertekliniai, sumanūs seniūnai vis vien randa būdų, kaip sutaupyti ir iš sukauptų lėšų investuoti į seniūnijos gerovę. Vienos seniūnijos perka vejoms šienauti traktorius, kitos statosi kapinių tvoras, dar kitos – atsinaujina apšvietimą. Tačiau yra ir tokių, kurios nesutaupė... nieko.

Investavo į taupesnį gatvių apšvietimą

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė sako, kad seniūnijos niekuomet negyveno taip gerai, kad galėtų sau leisti viską, ko reikia.

„Kai racionaliai skaičiuoji, planuoji, tai įmanoma sutaupyti ir iš to paties trupinėlio“,- teigė seniūnė. Sutaupytas lėšas metų gale galima persikelti ir panaudoti seniūnijos ūkinių poreikių pagerinimui, reikalingai įrangai, paslaugoms įsigyti“,- vardija seniūnė.

Šiemet, pasak V. Zurbaitės, pavyko sutaupyti apie 10 tūkstančių eurų. „Tikrai – taip pavyksta ne kiekvienais metais“,- priduria ji. Už sutaupytus pinigus Pabiržės gatvėse esantys natrio šviestuvai pakeisti į naujos kartos taupiuosius LED šviestuvus. Taip pat seniūnija įsigijo 4,5 tūkst. eurų vertės vejos traktorių ir nešiojamąją žoliapjovę už 700 eurų. Šioms prekėms įsigyti panaudotos lėšos iš vadinamojo 5 tūkst. eurų „seniūno krepšelio“, kuriuos savivaldybė praėjusiais metais skyrė kiekvienai seniūnijai, o seniūnai turėjo visišką laisvę nuspręsti, kam tas lėšas panaudoti. „Pirkiniams turi būti reikalingas savivaldybės administracijos direktoriaus pritarimas“,- patikslino V. Zurbaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com