Kaip išsirinkti pirmąjį elektrinį paspirtuką?

Jau ne vienerius metus elektriniai paspirtukai šiltuoju sezonu yra tapę viena populiariausių netolimų atstumų keliavimo priemonių. Su paspirtukais riedama parkuose, iki mokymosi įstaigos ar darbovietės, o taip pat pastebima tendencija, jog šios keliavimo priemonės yra ypatingai populiarios važiavimui miestų centruose. Jeigu iki šiol elektrinės transporto priemonės neturėjote ir planuojate įsigyti šį brangesnį pirkinį, jums pravers specialistų patarimai apie saugų keliavimą bei gairės, kaip išsirinkti teisingai.

Tam, kad išsirinktumėte jūsų poreikius geriausiai atitinkantį paspirtuką, specialistai rekomenduoja gerai apgalvoti, kur ir kiek juo planuojate važinėti. Nuo to priklauso, kokios amortizacijos, galios, galimo nuvykti atstumo su vienu pakrovimu transporto priemonės jums geriausia ieškoti. Galingesni, ilgesnius atstumus įveikiantys paspirtukai kainuoja brangiau negu biudžetinės klasės, tad jeigu jūsų prioritetas – geriausias rinkoje paspirtukas, jums tinkantį paskolos variantą didesniems pirkiniams įsigyti galite atrasti finansavimą teikiančios bendrovės puslapyje.

Skirtingos paspirtukų klasės

Tam, kad pirmoji elektrinė dviratė transporto priemonė geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius, iki pradedant ieškoti, atlikite nedidelius namų darbus. Jeigu jūsų planuojami įveikti maršrutai ir juos lydinti danga nepasižymi lygumu ar yra kalnuota, rekomenduojama ieškoti aukštesnės klasės paspirtuko, pasižyminčio geromis amortizacijos ir akceleracijos savybėmis. Nelygus kelias kokybiškoms, premium tipo klasės transporto priemonėms nėra iššūkis, o įkalnės ir nelygumai yra lengvai įveikiami.

Aukštesnės klasės, brangiau kainuojanti elektrinė transporto priemonė pasižymi didele motoro galia, kone dvigubai didesniu galimų įkrovimų kiekiu ir jų greičiau bei gali išvystyti didesnį negu 25 kilometrai per valandą greitį. Tiesa, pastarasis greitis yra nesunkiai išvystomas perkant bet kurio modelio ir techninių parametrų elektrinę priemonę. Specialistai atkreipia dėmesį, kad didelį dėmesį reikia skirti ne tik jau minėtiems parametrams, bet ir stabdžių sistemai. Efektyviausia stabdymo sistema laikomi diskiniai arba būgniniai stabdžiai. Nors diskiniai stabdžiai dėvisi greičiau, tačiau jie pasižymi greitumu, o tai gali ypatingai pasitarnauti nenumatytoje situacijoje kelyje.

Jeigu priemonė jums reikalinga laisvalaikiui, lengviems pasivažinėjimams parkuose, aikštynuose ar netoli gyvenamosios vietos, puikiu sprendimu gali tapti biudžetinės klasės paspirtukai. Nors jie nėra pritaikyti keliavimui kalnuotomis ir nelygiomis vietovėmis, jų baterija yra pakankamai talpi, tereikia atrasti tokį modelį, kuris neišsikraudamas sėkmingai leis važinėtis pora ar daugiau valandų, pagal asmeninius poreikius.

Prioritetas saugumui

Svarbu prisiminti, jog kokybiška ir lengvai valdoma transporto priemonė nėra viskas, ką jums reikia įsigyti. Saugumas keliaujant paspirtuku užima labai svarbią vietą, todėl finansavimą taip pat galite panaudoti šalmo, alkūnių bei kelių apsaugų įsigijimui. Dar viena specialistų rekomendacija – elektrine priemone keliauti uždarais, neslidaus pado batais. Kadangi riedant neypatingai lygia danga kelyje gali atsirasti akmenukų, dulkių, uždara avalynė jus apsaugos nuo galimų subraižymų, purvo ar nedidelių smūgių.

Nors kiekvienoje elektrinėje transporto priemonėje jau yra įmontuoti priekiniai bei galiniai žibintai-šviesos, planuojant keliones tamsiu paros metu, neapsiriksite sumontavę papildomą šviesos šaltinį. Taip pat galite ieškoti daugiau nei 2 žibintus turinčių paspirtukų bei nepamirškite, jog keliaujant tamsoje, rekomenduojama dėvėti atšvaitus, šviesą atspindinčią striukę ar kitus saugumą užtikrinančius elementus.

Taigi, atlikus nedidelius namų darbus, nusistačius biudžetą, kurį galite skirti pirmojo elektrinio paspirtuko įsigijimui, apgalvojus, kur daugiausia norėsite keliauti, naujo daikto paieškos netaps galvos skausmu. Pasirinkus teisingai, kelionės naująja dvirate priemone taps maloniu laiko leidimo būdu ir saugiu nuvykimu nuo vieno taško iki kito.

Užs. 9878