Kaip atrodys naujasis tiltas?

Savivaldybės nuotr.
Taip atrodys būsimasis Kęstučio gatvės tiltą per Agluoną. Važiuojamosios dalies plotis sieks 7 metrus, abejose pusėse įrengtos pėsčiųjų eismo juostos – po 3,5 m.
Praeitą savaitę Biržuose pradėti Kęstučio gatvės tilto per Agluonos upę remonto darbai. Eismas buvo uždarytas, pėstiesiems ir dviratininkams apie 5 mėnesius tarnaus laikinas pontoninis lieptas, o automobiliai naudosis apvažiavimais.

Tiltą nuspręsta remontuoti, nes jo būklė jau buvo bloga: važiuojamosios dalies asfalto danga nusidėvėjusi, atitvarai aptrupėję, turėklai surūdiję ir sulankstyti, vanduo sunkėsi per gelžbetoninę perdangą.

Tilto rekonstrukcijos sutartis pasirašyta šių metų sausio mėnesį, nuo jos įsigaliojimo dienos. Naujojo tilto važiuojamosios dalies plotis bus 7 metrai, pėstiesiems skirti eismo takeliai bus po 3,5 m. pločio. Tiltas tamsiu paros laiku bus apšviečiamas keturiais žibintais, o ant apatinės tilto konstrukcijos bus montuojamas LED tilto apšvietimas, tad naktį tiltas atrodys lyg pats šviestų iš vidaus.

Taip pat tiltui jau gaminama metalinė tvorelė, kuri atkartos šalia esančio senojo Žemės ūkio banko dekoratyvinės tvorelės dekoro detales – stilizuotą senąjį tautinį lietuvišką ornamentą, kuriuo būdavo puošiamos staltiesės, antklodės ar pagalvės. Darbų kaina – daugiau nei 650 tūkst. eurų.