Kai „iš ubagystės“ prakiūra darželių stogai...

Ž. Maniko nuotr.
Prakiuro vaikų darželio „Ąžuoliukas“ stogas, kuris jau seniai, „prašėsi“ remonto. Dauguma Biržų miesto darželių nerenovuoti, o kada savivaldybės biudžete atsiras pinigų jų atnaujinimui – nežinia.
Biržų miesto vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra viena iš daugelio įstaigų mieste, kuri dar nerenovuota. Ne kartą darželio direktorė Vitalija Medelinskienė, pristatydama metinę veiklos ataskaitą savivaldybės tarybos posėdžiuose yra užsiminusi, kad pastato stogą būtina tvarkyti, nes jo būklė labai prasta. Du kartus jau užlopytas stogas prakiuro ir vėl. Remontui pinigų bus, tačiau darželio renovacija dar nesišviečia...

Nerenovuotas daugiau nei pusamžį

“Tai yra iš ubagystės, nes negalėjome renovuoti viso darželio, kuris pastatytas 1964 metais. Visas jis iki šiol nėra renovuotas, nors dauguma įstaigų renovuota“,- mero metinės veiklos ataskaitos pristatymo metu Pačeriaukštėje apie šią problemą užsiminė savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė. „Ąžuoliukui“ vadovaujanti V. Medelinskienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad remontui jau ruošiamasi.

“Gerai, kad vanduo persisunkė į senąsias patalpas, o ne į atnaujintas. Stogas jau buvo remontuotas du kartus, bus tvarkomas ir dabar, pinigus skirs, meistrai jau vietą apžiūrėjo, džiugu, kad savivaldybė taip greitai sureagavo“,- kalbėjo darželio direktorė. Kiek kainuos stogo remontas, V. Medelinskienė atsakyti negalėjo.

“Kiek skirs, dar nežinau. Mums buvo pasakyta – kiek reikės, tiek ir bus paskirta“,- patikino V. Medelinskienė.

Tikslins biudžetą

Savivaldybės administracijos direktorė I. Varzienė „Biržiečių žodį“ informavo, kad birželio mėnesio Tarybos posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas dėl šių metų biudžeto tikslinimo. Jame numatyti pinigai ir vaikų darželio „Ąžuoliukas“ stogo remontui – 12,4 tūkst. eurų.

“Pernai pagal tęstinį projektą suremontuota ir bus moderniai įrengta trečioji darželio grupė. Viso pastato renovacijai kol kas realių galimybių nėra“,- paklausta, ar ketinama artimiausiu metus skirti pinigų darželio renovacijai, sakė I. Varzienė.

Kitiems – dar prasčiau

Biržų mieste renovuotas yra tik vaikų lopšelis-darželis „Genys“, visi kiti „kolegos“ tokios malonės viltingai laukia. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius „Biržiečių žodžiui“ patikino, kad „Ažuoliuko“ būklė dar nėra pati prasčiausia mieste.

“Pasižiūrėkite į „Drugelį“ ar „Rugelį“ ir pamatysite dar prastesnį vaizdą. „Ąžuoliukas“, palyginus su šiais dviem, dar yra geriausios būklės, tik čia yra problema su stogu“,- kalbėjo E. Januševičius ir prisiminė kito darželio stogo būklę.

“Negaliu sakyti, kad „Ąžuoliukas“ nerenovuotas, ten trys grupės atnaujintos, tik su stogu amžina problema – vienoje vietoje palopo, kitoje – vėl pratrūksta. Tačiau šis stogas dar palyginus pusė bėdos, prisimenant koks buvo „Rugelio“, ten išvis buvo tragedija. Bet pinigai jau skirti, darbai po truputį vyksta“,- sakė E. Januševičius.