Kai pusnyse miega ne tik nykštukai, bet ir karvytės

Skaitytojo nuotr.
Iškritus nemažam kiekiui sniego galvijai ganėsi lauke.
Trečiadienio rytą redakcija sulaukė susirūpinusios moters skambučio. Ji stebėjosi, jog Širvėnos seniūnijoje, pievose, kurios dabar užpustytos, ganosi galvijai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai sako, kad ir žiemą gyvuliai gali būti lauke.

„Važiuoju ramiai pro Zizonių kaimą ir negaliu patikėti – pusnyse stovi keli galvijai. Negi žiemą jie nesušąla? Karvės braido po sniegą. Priėjo prie pat lauko pakraščio tvorelės ir žiūri į mane gailesčio pilnu žvilgsniu. Nors lauke termometras rodė tik 3-4 laipsnius šalčio, buvo tikrai žvarbus oras. Ar tikrai tai nėra gyvulio kankinimas?“- klausė skaitytoja.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriaus specialistai patikino, jog pažeidimo šioje situacijoje nėra. „Jeigu gyvuliams įrengta pastogė ir jie gali pasislėpti nuo vėjo ir lietaus, tai gali būti lauke, nepaisant, kiek šalčio tuo metu yra lauke“,- teigė atstovas.

Vietos ūkininkas Artūras Atkočiūnas teigė, kad gyvuliai priklauso netoliese gyvenančiam gyvulininkui. „Aš savo galvijus jau suginęs į tvartą. Teko pasikelbėti su kaimynu, tai patikino, kad du jautukai yra lauke, bet turi pastogę, todėl apsaugoti nuo žvarbaus vėjo. Galiu patikinti, kad šiems gyvuliams tikrai yra sudarytos sąlygos pasislėpti nuo blogų oro sąlygų“,- sakė ūkininkas.

Susijusios naujienos