Jurgitos margučiai

Rankdarbių asociacijos „Fantazijų skrynia“ aktyvistei Jurgitai Čeponienei nieko neįmanomo nėra. Ji – nuostabių rankdarbių kūrėja, jai pasiduoda įvairios randarbių technikos. Jurgita telkia moteris kūrybai, lankosi parodose ir renginiuose, rengia savo rankdarbių parodas, keliauja... Toks jausmas, kad moteriai žodis „nuobodu“ neegzistuoja. Artėja Velykos. Kaip Jurgita margins kiaušinius? Moteris apsidžiaugės sulaukusi mūsų skambučio: „Kaip malonu išgirsti kieno nors balsą per karantiną“, – juokavo Jurgita ir iškart sutiko su mūsų skaitytojais pasidalinti kiaušinių marginimo technikomis.

Marginimas smulkintais svogūnų lukštais

Svogūnų lukštus smulkiai sukarpau žirklėmis. Kiaušinius nuplaunu šiltu vandeniu su soda. Drėgnus apvolioju tarp svogūnų lukštų. Tada stipriai aprišu pėdkelne ar marle. Imu dažus medvilnei, į juos įdedu truputį druskos ir acto. Dedu virti. Išvirtus ištepu aliejumi. Ir prašom. Nuotraukoje kiaušiniai virti žaliuose dažuose. Galima imti juodus, mėlynus, violetinius. Raudonų, geltonų, oranžinių nepatariu – neišsiryškina lukštas.

1

Dekupažo technika dažyti kiaušiniai

Kiaušinius nuplauname šiltu vandeniu su soda. Išverdame ir išdžioviname. Tada išsiplėšome paveiksliukus iš servetėlės vieną sluoksnį. Išplakame kiaušinio baltymą su šakute ir juo su teptuku klijuojame servetėlę prie kiaušinio. Palaukiame kol nudžius ir patepame aliejumi.

1

EBRU technika dažyti kiaušiniai

EBRU – tai tapymas ant vandens. Norint taip nudažyti kiaušinius reikia negilaus indo, EBRU gamtinių dažų ir švarių virtų kiaušinių. Inde pripilame šalto vandens apie 3-4 cm. Įlašiname įvairių spalvų dažų, su mediniu pagaliuku įvairiomis kryptimis perbraukiame, kad spalvos susimaišytų. Tada imame išvirtus, švarius, sausus ir atvėsusius kiaušinius ir voliojame per vandes paviršių, kol išsimargina visas kiaušinis. Paliekame džiūti ir patepame aliejumi.

Dažais lieti margučiai

Dažus skirtus šaltam dažymui pasiruošiame kaip nurodyta ant pakuotės, kelių spalvų. Tada imame virtus švarius sausus ir atvėsusius kiaušinius apspaudžiame paprastomis servetėlėmis taip, kad būtų kuo daugiau raukšlių ir su šaukšteliu liejame įvairias spalvas, paliekame apdžiūti ir po to patepame aliejumi.

1

Asmeninės nuotr.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.