Joulupukis: svarbiausia svajoti ir sėti gėrį

A. Koroliovo nuotr.
Tikrasis Kalėdų senelis sako, kad pastaruoju metu vyresni berniukai ir mergaitės vis dažniau pradėjo prašyti laimės, pasaulio taikos, svajonių ir geros sveikatos.
Vaikystėje parašiau laišką pagrindiniam pasaulio Kalėdų seneliui, kuris gyvena užpoliariniame rate, netoli Suomijos miesto Rovaniemio esančiame Kalėdų senelio kaimelyje. Kaip malonu, kai po kurio laiko pašto dėžutėje radau jo atsakymą su palinkėjimais ir pamokymais. Dieną prieš po eglute buvo ir ilgai laukta dovana. Po daugiau nei trisdešimties metų teko pačiam organizuoti suomiškojo Joulopukio vizitą į Lietuvą ir sutikti tikrą Kalėdų senelį. Neįprastai didelis ūgis, gėriu spindinčios akys, didžiuliai šilti ir švelnūs delnai bei nuoširdi šypsena, ypatinga eisena nepaliko jokių abejonių nei vaikams, nei suaugusiems – jis tikras. Po dviejų dienų įtemptų kelionių po vaikų ligonines, dienos centrus, aibės susitikimų su mažaisiais net 3 Lietuvos miestuose nuovargio nė nesijautė, nes tikrąjį Kalėdų senelį iš Laplandijos visada lydėjo šypsenos, laimė ir magija. Vienos dienos vakare prie arbatos puodelio turėjau progą pasikalbėti su tikru šv. Kalėdų simboliu ir globėju.

Lietuviškai Jus vadina Kalėdų Seneliu, pasaulyje – Santa Klausu. Joulupukis (Joulupukki) – tai Jūsų suomiškas vardas. Ką jis reiškia?

Suomiškai „Joulu“ reiškia šv. Kalėdas, o „pukki“ – „Ožys“. Labai seniai, dar iki mano laikų, buvo toks istorinis suomių personažas, tapęs kalėdojimo tradicijų dalimi. Sklinda legendos, kad jis, apsirengęs ožio kailiu, šv. Kalėdų metu linksmindavo vaikus ir suaugusius. Vėliau tie žodžiai buvo sujungti. Dabar suomių vaikams mano vardas taip pat reiškia tiesiog Kalėdų senelį. Beje, kiekvienoje šalyje mane vadina savaip, bet esmė nesikeičia.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/