Kalėdos bus tol, kol bus bent vienas vaikas žemėje...

Kalėdos asmeninio archyvo nuotr.
Senelis Kalėda prie savo rezidencijos.
48 metus auginantis barzdą, keturių vaikų tėvas, tapytojas, kurio paveikslas puošia Lietuvos prezidento namų sieną, kiekvieną gruodį turi ypatingą misiją – virsta Lietuvos vyriausiuoju Kalėdų seneliu Kalėda, kuris pasineria į šypsenų ir vaikų klegesio jūrą, sukurdamas šventinę atmosferą.

- Kalėdų seneli, iš mūsų kalbos bandoma išmesti žodį Kalėdos. Jei taip įvyktų, tai kaip tada reikėtų į Jus kreiptis? Koks būtų Jūsų vardas?

-Jei vietoj Kalėdų bus šventės, turbūt būsiu vyriausias šventikas. Bet manau, kad taip neįvyks, nes Kalėdos yra amžinos ir kol bus bent vienas vaikas žemėje, tol bus Kalėdos. Juolab, kad savo žodį apie Kalėdas jau tarė ir Vatikanas. Na, o bandymų nenaudoti šio žodžio mūsų istorijoje jau būta.

-Kaip tapote vyriausiuoju Lietuvos Kalėdų seneliu? Laikėte egzaminus?

- Kandidatams į vyriausius senelius buvo išdalintos lazdos su tikslu, išsiaiškinti, kuris gali būti vyriausiasis. Manosios lazdos viršūnėje eglė sužaliavo ir pražydo kankorėžiais. Taip tapau vyriausiuoju Kalėdų seneliu. O jei rimtai, tai Lietuvos vyriausiuoju Seneliu Kalėda tapau po konkurso 1997 metais. Tada Lietuvai reikėjo reprezentuojančio šalį Kalėdų Senelio, kuris gaėtų pasitikti savo kolegą iš Laplandijos, atvykdavusio į Lietuvą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

Susijusios naujienos