Jaunųjų šaulių sąskrydis Biržuose

V. Šeško nuotr.
Biržiečiai jaunieji šauliukai žino, kad yra laikas linksmintis ir yra laikas rimtiems dalykams.
Tradicija tapęs renginys – jaunųjų šauliukų sąskrydis – šiemet vyko Biržuose. Susirinko daugiau nei šimtas dalyvių iš Biržų, Panevėžio, Kupiškio, Pandėlio (Rokiškio rajonas) ir Joniškėlio (Pasvalio rajonas).

Vaikams įdomi šaulių veikla

Jaunieji šauliai, kartu su atvykusiais svečiais, buvo pakviesti pasigrožėti Biržų miesto eglutės įžiebimo ceremonija, o vėliau visi sugužėjo į Biržų švento Jono Krikštytojo bažnyčią šventinėms mišioms, kurias vedė klebonas kunigas Jonas Morkvėnas.

Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Biržų 501-osios kuopos vadas Vidutis Šeškas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad tradicija rinktis advento laikotarpiu, miesto eglutės įžiebimo dieną į mišias – sena tradicija, kuri gyva tik Biržuose.

Vado pavaduotoja Inga Arlikevičienė pastebėjo, kad biržiečiai šauliukai įpratę dalyvauti rimtuose renginiuose, taip pat ir lankytis bažnyčioje, todėl auklėtiniai elgiasi nepriekaištingai – pagarbiai ir rimtai.

„Visada vaikams primename, kad yra laikas rimtiems dalykams, ir yra laikas linksmintis. Vaikai tai žino ir mes puikiai sutariame“,- auklėtinius pagyrė I. Arlikevičienė.

V. Šeškas teigė, kad šiuo metu jauniesiems šauliams priklauso 73 vaikai ir trys – kandidatai. „Kartais vaikai ateina tik pasižiūrėti, pakviesti draugų. Šauliukai renkasi penktadieniais ir renginiuose. Vaikai labai aktyvūs ir noriai dalyvauja įvairiose veiklose“- sakė V. Šeškas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/