Įvertintas pienininkystės ūkis

A. Stiklės nuotr.
Antros vietos apdovanojimą atsiimė veterinarijos gydytojai A. ir J. Stikliai.

Kaip ir kiekvienais metais buvo išdalinti pienininkų apdovanojimai „Pienės 2020”. Buvo įvertinti 500 ūkių, kurie skirstomi į dvi kategorijas: įmonės ir šeimos ūkiai. Kauno rajone septintą kartą vykę apdovanojimai neaplenkė ir Biržų krašto ūkininkų.

Biržų kraštui svarbiausia nominacija tądien buvo šeimos ūkiai, kadangi, antros vietos apdovanojimas, kaip ir praeitais metais atiteko Vaidutės ir Vytauto Stankevičių ūkiui. Ūkis supirkėjams pateikė 632 tonomis daugiau pieno nei praeitais metais, kuris kiekis siekė 4133 tonų.

Vytautas Stankevičius pasakojo, jog vos prieš dvejus metus ūkis atšventė dvidešimtmetį ir šiai dienai turi 1100 gyvulių iš kurių melžiamų yra apie 600 karvių. Pasak ūkininko, ūkis kiekvienais metais yra plečiamas ir didinamas. Žinoma, kaip ir visų ūkių siekiamybė yra plėstis kuo daugiau ir būti kuo pelningesniems, tačiau ne visada viskas priklauso nuo pačio ūkininko norų ir pastangų. Jis taip pat minėjo, jog norint pralenkti pirmos vietos nugalėtojus, tektų kaip reikiant padidinti melžiamų karvių kiekį. Apdovanojimų ceremonijoje ūkį atstovavo veterinarijos gydytojai Aurelija ir Justas Stikliai, kurie parvežė simbolišką ąsotį bei padėkos raštą.