Iniciatyvios auklėtinės ir aktyvus treneris Biržuose subūrė moterų futbolo komandą

J. Grubinskaitės nuotr.
Futbolo trenerio Audriaus Ungliniko įsitikinimu, moters vieta ne vien prie puodų. Priėmęs iš buvusių auklėtinių iššūkį kurti moterų futbolo klubą, nedvejodamas sutiko.
Turbūt dar nedaugelis žino, kad Biržuose yra moterų futbolo komanda. Tiesa, visa dar „jaunutė“, bet ypatinga tiek dėl komandos narių, tiek dėl jų išgirto trenerio Audriaus Ungliniko. „Biržiečių žodis“ apsilankė vienoje iš komandos treniruočių, po kurios treneris ir jo auklėtinės noriai pasidalino savo įspūdžiais ir siekiais.

Priėmė auklėtinių pasiūlymą

Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos stadiono futbolo aikštėje treniruojasi ne tik futbolu susižavėję berniukai ar mergaitės, bet ir vyrai veteranai. Prieš metus į aikštelę išbėgo ir aktyvios moterys, su trenerio Audriaus Ungliniko pagalba subūrusios komandą.

Treneris „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog daugiau kaip 20 metų futbolo aikštelėje treniruoja mergaites. O ir dauguma dabar moterų futbolo klube (MFK) „Širvėna“ žaidžiančių moterų – jo buvusios auklėtinės.

„Mokykloje trūko užimtumo mergaitėms, todėl buvome sukūrę futbolo komandą. Dalyvavome moksleivių varžybose, bėda ta, kad varžybos vykdavo mergaitėms iki aštuntos klasės. Taip vis „kaupdavau“ mergaites nuo ketvirtos klasės, kad mokykloje vyktų užimtumas“, – priešistorę pradėjo pasakoti S. Unglinikas.

Anot trenerio, praėjusiais metais, trims buvusioms auklėtinėms kilo idėja, kad Biržuose reikia suburti moterų futbolo komandą. Treneriui teko pasukti galvą... mintyse peržvelgęs visas per 20 metų išugdytas auklėtines, kvietė burtis į vieną komandą. Daugiausiai komandos narių buvusios „kaštonietės“, „pabiržietės“ ir kelios moterys, baigusios kitas rajono mokyklas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/