Į muziejų gali patekti ir neįgalūs žmonės

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Į muziejų judėjimo negalią turintys turistai patekti gali su lauke esančiu keltuvu.
Negalią turintys žmonės yra labiau pažeidžiami, todėl jiems reikia daugiau dėmesio. O kokios sąlygos sunkiai judantiems arba rateliuose sėdintiems patekti į Biržų krašto muziejų „Sėla“? Apie tai pasakoja Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius Gintaras Butkevičius.

Ar muziejuje dažnai sulaukiate svečių su spec. poreikiais?

Atskiros statistikos apie lankytojus su spec. poreikiais nerenkame. Asmenys, kuriems nustatytas 25 proc. ir mažesnis darbingumo lygis (arba specialiųjų poreikių lygis) ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis) patenka į ataskaitoje fiksuojamą nemokamai muziejų lankančiųjų kategoriją, kuriai priskiriami ir ikimokyklinio amžiaus vaikai, našlaičiai ir tėvų globos netekę vaikai, 80 metų sulaukę ir vyresni asmenys, Lietuvos muziejų darbuotojai, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai. Pasakyti, kiek iš visų šios kategorijos lankytojų sudaro neįgalieji – negalime.

Kaip ir visų muziejaus lankytojų skaičius, taip ir su spec. poreikiais, atskirais metų mėnesiais labai svyruoja. Sezono metu, esant didesniems srautams, jų sulaukiame daugiau. Šie lankytojai atvyksta tiek pavieniai, tiek organizuotomis grupėmis. Judėjimo negalią turintys žmonės prieš apsilankydami dažniausiai pasiteirauja, ar yra galimybė, mus informuoja, taigi yra aptariami ir suderinami visi klausimai dėl patogaus apsilankymo ir kokybiškų paslaugų suteikimo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/