Į Biržus užsuka ir negalią turintys turistai – jaustis saugiai padeda tik specialūs maršrutai

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų TIC vadovė R. Indriulėnienėsako, kad Biržuose dirbantys gidai su neįgaliais turistais susitvarko puikiai.
Nors Biržai ir gražėja, tvarkosi, tačiau... Norėtųsi daugiau asfaltuotų gatvių ir kelių, apšviestų gyvenviečių, lygių šaligatvių. Išėję pasivaikščioti pirmiausia žvilgčioja po kojomis – kad neužkliūtų ir neparkristų. Jeigu sveikas žmogus pirmiausia žiūri po kojomis, kaip judėti sunkiai paeinančiam arba rateliuose sėdinčiam žmogui?

Įmanoma keliauti ir turintiems negalią

Biržų turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Raminta Indriulėnienė teigė, kad neįgalių žmonių, taip pat ir negalią turinčių turistų, į Biržus atvyksta retai. „Ne kartą esame vedę ekskursijas ir sudarinėję specializuotus maršrutus. Prieš kelerius metus dalyvavome projekte „Draugystė veža“, kurio metu pristatėme Biržų kraštą, kaip vietovę, pritaikytą specialiųjų poreikių turintiems keliautojams“,– pasakojo R. Indriulėnienė. Nepaisant to, kad neįgaliųjų judesiai ir galimybės yra ribotos – jų poreikiai išlieka tokie patys, kaip ir sveikų žmonių.

Direktorė pripažino, kad parengti neįgaliam žmogui patogų maršrutą – didžiulis iššūkis. Pirmiausia todėl, kad neįgalūs miesto svečiai ne visada renkasi gidų pagalbą. TIC vadovė nurodė, kad miesto lankytojai, turintys negalią, dažniausiai patys nusprendžia, kur patekti ir ką pamatyti.

Tačiau, anot R. Indriulėnienės, Biržuose dirbantys gidai visada pasirengę priimti lankytojus su negalia. „Biržuose neįgaliuosius gali priimti ne vienas gidas. Puikiai su tokiais lankytojais tvarkosi pilies gidai. Paskutiniąją ekskursiją turistams, turintiems specialiųjų poreikių, vedė gidė Irina Šakuro“,– sakė R. Indriulėnienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos