Gyvūnų kapinės – legalus atsisveikinimas ar gerai bus ir... po krūmu?

V. Leščinskienės nuotr.
Jei Biržuose būtų įrengtos naminių gyvūnų kapinės, gyventojams nereiktų sukti galvos, kur palaidoti nugaišusį naminį augintinį, nes dabar sukasi kaip kas išmano – laidoja gyvūnus savo sklype ir netgi paminklus savo augintiniams pagamina.
Mylimo augintinio netektis – emociškai nelengva patirtis. Pastaruoju metu, diskutuojant gyvūnų gerovės temomis, vis dažniau kalbama ir apie civilizuotą gyvūnų palaikų sutvarkymą – naminių gyvūnų kapines. Neseniai tokios kapinaitės pradėjo veikti Anykščiuose. Ar tokios naujovės reikia ir Biržams?

Kur dėti gyvūną, jeigu nėra jiems skirtų kapinių?

Vabalninkietė veterinarė Audronė Rinkūnienė neabejoja, kad kapinės gyvūnams reikalingos ir Biržų rajone. „Bent jau būtų aiški tvarka, kaip elgtis. Dabar niekas nepasakys, ką tam žmogui, netekusiam gyvūno, daryti. Gerai, jei turi nuosavą kiemą, tai gali jame užkasti lavonėlį, o jei gyveni bute? Į konteinerį, pakelėje, pamiškėje išmesti nepagarbu ir dėl sanitarijos pavojinga. Kiek suprantu, gyvūnų kapinės – tai mada, atėjusi iš vakarų. Pati idėja tikrai labai gera, gyvūnas turėtų būti tinkamai palaidotas, juk jis buvo šeimos narys, draugas, bet nereikia lazdos perlenkti ir gyvūno už žmogų labiau išaukštinti – šiuo atveju kalbu apie kapų puošybą“,- mano A. Rinkūnienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com