Naujausios
Kalbėsis su ekologe
Šiandien Biržų miesto Agaro seniūnaitijos gyventojai susiburs į krūvą ir eis ieškoti tiesos pas savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus ekologę Jurgitą Bruniuvienę. Žmonėms pikta dėl neseniai pradėtų dalinti augalinės kilmės maisto atliekų konteinerių, kuriuos atliekų surinkimo įmonė tiesiog atvežė ir paliko prie kiemų.
“Prie visų namų atvežė ir paliko tuos konteinerius, nei mums jų reikia, nei ką. Visi turime įsirengę savas kompostines dėžes, kur ir metame maisto atliekas. Be to, anksčiau girdėjau, kad šie konteineriai bus neprivalomi, o dabar neprašyti atvežė ir juos „numetė“ prie kiemo“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė buvęs Agaro seniūnaitijos seniūnaitis Romas Gendvilas. Jis pridūrė, kad šiandien, kartu su kitais gyventojais, kuriems taip pat tokie konteineriai nereikalingi, eis išsiaiškinti pas savivaldybės ekologę J. Bruniuvienę.
Turi savo
Rudi konteineriai, skirti maisto atliekoms privačių namų gyventojams pradėti dalinti praėjusią savaitę. Nebuvo pamiršti ir daugiabučiuose namuose gyvenantys – jiems jau kiek anksčiau išdalinti specialūs kibirėliai. Tačiau sumaištis tarp biržiečių kilo, kai naujieji konteineriai, kaip grybai po lietaus ėmė „dygti“ prie privačių namų kiemų. Su prašymais išsiaiškinti „kas čia per nesąmonė“ į redakciją kreipėsi ne vienas rajono gyventojas. Biržietis Algimantas piktinosi, kad prie jo namų taip pat buvo pastatytas toks konteineris, nors jo jam visai nereikia.
“Kas čia per nesąmonė? Mes jau kiek metų turime darže įsirengę komposto dėžę, kur visas tas maisto atliekas ir pilame, Mums to konteinerio nereikia, o dar ir mokėti papildomai aišku, paprašys. Tai kas čia per prievarta?“,- klausė vyras.
Mokėti už tai, ko neprašė
“Atvežė ant gatvės ir paliko. Man to konteinerio visai nereikia. Aš turiu dvi kompostines dėžes įsirengusi su Kalifornijos sliekais ir aš ten visas atliekas dedu, o sliekai man viską taip „sutvarko“, kad nereikia man ir trąšų pirkti. Bet ne, paliko man jie ant gatvės, sakau – pasiimkite, man nereikia, tai man pasakė – „jūs atsisakykite“. O kodėl aš turėčiau atsisakyti to, ko net neužsisakiau?“,- piktinosi į redakciją paskambinusi Biržų miesto Jovaro gatvės gyventoja. Ji šiuo klausimu sakė kreipėsi į Biržų miesto seniūniją.
“Davė man tos įmonės, kur išveža atliekas kontaktus, bet ten skambink kiek nori, niekas neatsiliepia. Jei tas konteineris dings, aš neatsakau, nes aš jo neužsisakiau ir nepriėmiau, man jis nereikalingas. Mėsos atliekas atiduodu kaimynų šuniukui, popierius sukišu į „pečių“, žaliąsias atliekas sliekams atiduodu, jei kokias šakas nupjaunu, kaimynas išveža į aikštelę. Taip, kad aš neturiu ką dėti į tą konteinerį ir taip trys kieme stovi. Kam reikia, tegul turi, aš suprantu, bet aš tai pinigų už nepageidaujamą paslaugą nemokėsiu“,- pareiškė biržietė.
Gali atsisakyti
Išgirdusi apie tokias biržiečių reakcijas, savivaldybės ekologė J. Bruniuvienė pirmiausiai priminė, kad nuo kitų metų visose savivaldybėse maisto atliekų rūšiavimas bus privalomas. Tačiau ji gyventojus ramino – konteinerio atsisakyti galima.
“Reikia pranešti Panevėžio atliekų tvarkymo centrui apie pageidavimą atsisakyti konteinerio. Tačiau jeigu vežėjas mišrių atliekų konteineryje ras maisto atliekų, žmogus bus baudžiamas“,- paaiškino ekologė. Ji sakė, kad tokių žmonių, kurie sako, kad turi savo kompostines dėžes ir rūšiuoja, yra daug, bet ne visi jie sako tiesą.
“Būna, atidarai konteinerį, o ten – viso „bieso“ pilna. Tačiau jeigu žmogus turi kelias kompostines dėžes arba vieną didelę, kuriose tikrai naudoja pagal paskirtį, tai yra sveikintina“,- kalbėjo J. Bruniuvienė. Ji priminė, kad augalinės kilmės maisto atliekų konteineriai pradėti gyventojams dalinti dabar, bet jų išvežimo paslauga bus teikiama tik nuo naujų metų.