Grūdų kokybė prasta, derliaus supirkimo kainos geros, bet ar bus pelno?

Ž. Maniko nuotr.
Biržų rajono žemdirbiai šiemet turės sudoroti beveik 57 tūkst. hektarų javų – vasarinių apie 18 tūkst. hektarų, žieminių - beveik 32 tūkst. hektarų, o ankštinių – arti 6 tūkst. hektarų.
Biržų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus duomenimis, šiemet žemdirbiams reikės sudoroti apie 57 tūkst. hektarų javų derliaus. Smarkios liūtys rajoną „skalbė“ dažnai, todėl pablogėjo grūdų kokybė. Tiesa, supirkimo kainos šiemet vienos iš aukščiausių per pastaruosius kelerius metus, bet ūkininkų tai nedžiugina, nes triskart brangiau tenka mokėti už degalus ir kone penkiskart daugiau už trąšas.

Javapjūtė vėluoja

Ši vasara neįprasta. Nors pirmasis šių metų žieminių kviečių derlius Biržų elevatorių pasiekė dar liepos 18 dieną, žemdirbiai nuolat dairosi į dangų ir viliasi, kad neprapliups lyti. Pasak Biržų rajono Kirdonių ŽŪB direktoriaus Ričardo Rinkevičiaus, javapjūtė šiemet vėluoja: „Didelių siurprizų neturėjome, bet vėluojame“.

Jam antrina ir Kirdonių kaime ūkininkaujantis Gytis Drevinskas: „Šiemet, kai tik po lietingų orų stojo giedra – pradėjome javapjūtę. Rapsai jau nukulti, pjauname kviečius“. Jei oro sąlygos leis, po dienos kitos, baigę kulti žiemines kultūras, žemdirbiai pasuks į vasarinių miežių laukus.