Šiaudai gražūs, o grūdai – smulkūs

Dalios Matusevičienės nuotr.
Paskendę dulkių kamuoliuose rieda kombainai.
Laukuose dulkių kamuoliuose apsipylę rieda kombainai. Javapjūtė. Koks šiemet derlius? Kalbamės su ūkininku Henriku Bertuliu, kuris vienas iš pirmųjų rajone pradėjo kulti rapsus ir javus.

Javapjūtę H. Bertulis šiemet pradėjo anksti. Jau liepos 19 dieną pirmieji kombainai išriedėjo į laukus. Pirmiausia kūlė rapsus, o liepos 20 dieną su traktoriais „Claas“ ir „John Deere“ įvažiavo į žieminių kviečių lauką. Kūlimas vyksta sparčiai. Per dieną nupjaunama po 30 – 40 ha javų. Reikia skubėti, nes nemaži plotai laukia. Ūkininkas tikisi, kad per pusantro mėnesio visą derlių nuims. Žinoma, jeigu nesutrukdys oro sąlygos.

H.Bertulio nuotaikos nelinksmos. Jis pasibėdavojo, kad šiemet “tik šiaudai gražūs”, o grūdai – susitraukę, smulkūs, nėra visiškai subrendę. Juk nuo Joninių laukai negavo lietaus. Žemė – perdžiūvusi, suskeldėjusi. Ūkininkas pasakojo, kad pavasarį rapsai, kviečiai, miežiai sudygo gražiai ir buvo tikėtasi puikaus derliaus. Tačiau užsibuvusi sausra pražudė apie 30 procentų derliaus. Laimė, kad Henriko pasėliai yra apdrausti, todėl ūkininkas iškvietė žalos vertintojus iš Vokietijos, kad įvertintų sausros nuostolius.

Susijusios naujienos