Gatvių asfaltavimas – žmonių „šidinimas“, ideali tvarka ar... politinių interesų siekimas?

Ž. Maniko nuotr.
Dėl Bir­žų gat­vių as­fal­ta­vi­mo ei­liš­ku­mo ta­ry­bos na­riai pa­bal­sa­vo, ta­čiau jų nuo­mo­nės su­si­kir­to — vie­ni ki­tus kal­ti­no po­li­ti­ka­vi­mu.
Vakar Savivaldybės tarybos nariai posėdyje ilgokai diskutavo apie Biržų miesto gatvių asfaltavimo prioritetinės eilės sudarymą. Vieni siūlė dažnai prioritetinės tvarkos nekeisti, nes tai siutina gyventojus, kiti tvirtino, kad būtina tobulinti, o buvo ir tokių, kurie pareiškė, jog keičiant prioritetus gatvių asfaltavimo eilėje, greičiausiai siekta politinės naudos. Iš 21 balsavusio tarybos nario, už pasisakė 16 politikų ir šių balsų užteko, kad prieš metus patvirtinta eilė būtų pakeista.

Pasigedo logikos

Gatvių su žvyro danga asfaltavimo prioritetinė tvarka, patvirtinta prieš metus, tačiau dabar pakeista. Antai Aukštaičių gatvė iš kiek daugiau nei 120 miesto gatvių buvo trisdešimtoje vietoje, tačiau naujame sąraše atsidūrė antroje, o Rožių gatvė, buvusi aštuonioliktoje pozicijoje, pakilo į penktą. Pagal reitingus pirmiausia asfaltavimo darbai turėtų prasidėti Rinkos, Latvygalos, Aukštojoje, Vyšnių, Lelijų, Paupio, Vyturio, Kluono gatvėse.

„Du kartus tvirtinti aprašai: vienas 2019 metų gruodį, kitas 2021 metų gruodį. Abu aprašai identiški. Gatvės vertinamos pagal keturiolika kriterijų, kurie suskirstyti į penkias grupes. Skiriasi tik paskutiniai sakiniai, kada peržiūrima. Kaip pagal tokius pat aprašus gali taip smarkiai skirtis prioritetinė gatvių asfaltavimo eilė?“ –  teiravosi tarybos narė Stasė Eitavičienė.

Statybos ir infrastruktūros vedėjas Giedrius Neviera atsakė, kad pasikeitė kriterijų reikšmės. „Prieštarauju jums. Kriterijų darbo grupė nelietė. Keitė tik balus. Apraše esantys balų keitimai neatsispindi. Dar kartą pasikartosiu, kad aprašai visiškai vienodi, išskyrus paskutinį sakinį. Galbūt balus reikėjo įteisinti apraše, kad jie keičiasi, tada galbūt suprasčiau, dabar trūksta logikos“, – teigė S. Eitavičienė. G. Neviera patarė atidžiau peržiūrėti kriterijų grupės lentelę su naujais įvertinimais.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

Susijusios naujienos

2021-09-10
Komentarai: