Dis­ku­si­jos dėl nu­skus­tos žo­lės: ar ir Bir­žams reik­ėtų sek­ti Vil­niaus pa­vyz­džiu?

F. Grunskio nuotr.
Nuskustas piliakalnio šlaitas įaudrino biržiečius – kaip dažnai turėtų būti šienaujama, ir kokio aukščio žolę reikėtų palikti, kad ir biržiečiai būtų laimingi, ir gyvoji gamta mažiau nukentėtų?
Iki „plikumo“ nušienautas Biržų piliakalnio šlaitas biržiečius padalino į dvi „stovyklas“. Vieni galvoja, kad taip ir turėtų būti, bet kiti piktinasi pernelyg trumpai nurėžta žole. O gal Biržuose, kaip ir sostinėje, laikas skelbti vešlių, nešienaujamų pievų politiką?

Kiek žmonių, tiek nuomonių

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Biržiečiai“ užvirė karštos diskusijos dėl rajone šienaujamų viešųjų erdvių. „Kas per daug, tas nesveika. Kam tą žolę iki šaknų skusti? Atrodo baisiai. Išdegusi, jokio, žalumo, kaip „raundapu“ nupurkšta“,- stebėjosi viena biržietė. „Pabandykite žolę už minimumą gražiau, ne su šaknimis, nupjauti“,- replikavo kitas biržietis. „Jei Vilnius nepjauna žolės, nereiškia, kad Biržai turi lygiuotis, dešimtmečiais žolė yra pjaunama Pilies teritorijoje, antraip, nepjaunant, šlaitai apžels krūmais, medžiais ir būtų dar baisiau“,- nuomonę išsakė kiti.

Buvo nuogąstaujančių, kad gali nutikti priešingai – „nuogi“, be augmenijos, nuolat skutami piliakalnio šlaitai ims šliuožti žemyn, kaip nuo Gedimino pilies kalno.

Diskusijoje apie miesto vejų priežiūrą savo nuomonę pareiškė ir gamtininkas Elmaras Duderis. Jis piktinosi, kodėl taip trumpai nurėžiant pievą, negalvojama apie biologinės įvairovės gerovę – nei apie bites, nei apie kitus vabzdžius, nei apie pievose perinčius paukštelius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/