Dėl karo Ukrainoje stringa darbai J. Janonio aikštėje

B. Petkevičiūtės nuotr.
Sušilus orams, tęsiami J. Janonio aikštės rekonstrukcijos darbai. Tačiau dėl karo Ukrainoje užstrigo reikiamų medžiagų atsivežimas, tikėtina, kad rangovai ieškos kitų tiekėjų.
Antradienį savivaldybės atstovai dalyvavo susitikime su Viešųjų erdvių projektą Biržuose, J. Janonio aikštėje, įgyvendinančios UAB „Svalex“ direktoriumi Egidijumi Zapustu. Paaiškėjo, jog stringa medžiagų tiekimas.

Atšilus orams, J. Janonio aikštėje mūrijama akmenų sienelė prie „Vilties šviesa“ pastato, suvirintos ir statomos metalo konstrukcijos statiniui, kuriame po stogeliais bus įrengtos sūpuoklės, šachmatų stalai bei viešasis tualetas. E. Zapustas patikino, kad jeigu leis oro sąlygos, tai kitą savaitę pradėtų įrenginėti aikštės dangą. Projekte numatyta kloti rausvos spalvos pjauto granito plokštes, kurios buvo užsakytos Ukrainoje, Žitomiro mieste. Dėl Rusijos agresijos Žitomiras jau pirmosiomis karo dienomis buvo subombarduotas. Rangovai spėjo atsivežti 1000 kv. metrų plokščių, bet jų reikia apie 4-5 tūkst. kv. metrų. Todėl šiuo metu ieškoma būdų, kaip atsivežti trūkstamas medžiagas. Pasitarimo metu svarstyti atsarginiai variantai – pirkti brangesnes ir kitokios spalvos granito plokštes Lenkijoje arba ieškoti jų Kinijoje.