Darbininkai viešpaties vynuogyne

Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos vik. kun. Normundas Figurinas.
Šiandieną pašaukimų netrūksta, trūksta, tik nuoširdžiai tikinčių ir einančių į bažnyčią pasauliečių. Praėjusį sekmadienį šventėme gerojo ganytojo sekmadienį. Tradiciškai IV Velykų sekmadienis yra skirtas maldai už pašaukimus į pašvęstąjį gyvenimą, kunigystę ir vienuolystę.

Džiugu, kad Viešpats pašaukia į savo vynuogyną vis naujų darbininkų, kurie drąsiai ir uoliai renkasi šiandieną jau visiškai nepopuliarų ir net nuostabą keliantį gyvenimo būdą.

Galime išgirsti pamąstymų, kad šiandien trūksta pašaukimų, trūksta kunigų, bet su tuo visai nesutikčiau. Šiandieną, mano žvilgsniu, labiausiai trūksta tikėjimo ir uolių tikinčiųjų. Štai, kad ir paprastą sekmadienį atėjus į bažnyčią kartais norisi garsiai sušukti: „Brangūs žmonės, kur Jūs, kodėl mūsų čia tiek nedaug?“

Kur jaunos šeimos su savo vaikais, kur viduriniojo amžiaus bendruomenė? Dažniausiai erdves užpildo vyresniojo ir jau brandaus amžiaus tikintieji.

Tikriausiai kažkas pasakys, emigracija, maži gimstamumo rodikliai padarė savo juodą darbą. Bet štai savaitgalio vakare apsilankius prekybos centre net suglumti gali, kiek daug žmonių, visi su krepšeliais veržte vežiasi prie lentynų ieškodami kažko labai svarbaus, kiek vaikų, jaunų šeimų, senjorų ir štai kur jie visi. Tuomet įsitikinu, kad žmonių netrūksta.

Žinoma, prekybos centruose visuomet ,,smagu“, ten esi laukiamas nuo ankstyvo ryto iki vėlyviausio vakaro, ten visada daug šviesų, kurios atstoja saulės trūkumą lauke, ten visuomet skamba lengva muzika ir akcijų fonai, kurie bent trumpam leidžia užsimiršti apie sunkumus ir problemas, ten gausybė pasirinkimo ir naujovių, ir kaipgi savęs nepalepinsi šviežiu pirkiniu. Štai kur visi randa atgaivą savo sielai ir kūnui. Bet tai tik iliuzija ir naivi minia, pasiduodanti prekybininkų pinklėms.

Dar kartą pasikartosiu, kad šiandien trūksta ne kunigų, o uolių tikinčiųjų. Tikinčiųjų, kurie sekmadienį ateina į bažnyčią švęsti susitikimo su Viešpačiu.

Gal dar kas nežino, bet mūsų Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia jau yra atvira ir laukia Tavęs ateinant į maldą. Ateikite ten, kur išties galima rasti širdies atgaivą ir nusiraminimą – pas Viešpatį. Ir jeigu bus užtektinai tikinčiųjų, tai bus ir naujų pašaukimų.