V. Kerienės nuotr.
Vaikams ir paaugliams ši apleista teritorija su griūvančiais pastatais – lyg atrakcionų parkas, o narkomanams – priedanga nuo smalsių akių.
Biržų mieste, Parodos g. 21, griūvantys Biržų akcinės pieno bendrovės pastatai tapo vaikų žaidimo aikštele, paauglių alkoholio vartojimo bei narkomanų susitikimo vieta. Tai įrodo besimėtantys panaudoti švirkštai, šiukšlės... Pieno bendrovė likviduota, tačiau pastatai ir žemė turi savininkus, tik priemonių, kad toje teritorijoje neįvyktų nelaimė, niekas nesiima.

„Kontoros“ tyli...

Kažkada buvusi klestinti Biržų akcinė pieno bendrovė likviduota dar 2002 metų gegužės 22 dieną, tad lygiai prieš 21 metus. Bandant surasti už pieninės pastatus atsakingus asmenis, įsiveliame į tikrą detektyvą. Net ir patys gyventojai, kurie kreipėsi dėl problemos – apleistos teritorijos, griūvančių pastatų, kuriuose žaidžia vaikai ir gali įvykti nelaimė – pasisakyti nenorėjo, tarsi kažko bijotų, bet patarė: „nuvažiuokite ir patys pažiūrėkite“. Nuvažiavome, pamatėme...

Tada kreipėmės į AB „Pieno žvaigždės“ raštu, nes būtent ši įmonė, Registrų centro duomenimis, 2002 metų vasario 8 dieną pirkimo – pardavimo sutartimi įsigijo šį objektą ir 2002 metų balandžio 23 dieną pasirašė perdavimo – priėmimo aktą. Žemės sklypas, ant kurio yra minėti pastatai, priklauso valstybei.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/