Buvusio Seimo nario replika rajono politikę išmušė iš vėžių

V. Leščinskienės nuotr.
Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė buvusio Seimo nario Audriaus Šimo pasisakymą vadino teatrališku.
„Biržuose yra bėda – Seimo nariai kas ketverius metus keičiasi... Merai kas ketverius metus keičiasi, tik konservatorė Irutė Varzienė lieka visada“,- mero susitikimo su Pabiržės apylinkių gyventojais metu pareiškė buvęs Seimo narys Audrys Šimas. Po šių žodžių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis politikas patapšnojo merui Vytui Jareckui per petį ir išėjo, neišklausęs, ką Savivaldybės administracijos direktorė jam atsakys.

Gaila mero, bet kas kaltas?

Akivaizdu, kad buvęs aktyvus politikas A. Šimas nepatenkintas Savivaldybės vadovybe, tačiau daugiausia karčios kritikos jis išsakė Savivaldybės administracijos direktorei I. Varzienei. „Jūs negūžčiokite pečiais. Aš negūžčioju pečiais, kai jūs kalbate. Rajono kelių būklė bloga. O kodėl jūs į tai neatsižvelgiat? Viskas miestui... Reikia miestui, o gyvenvietėms nieko nebelieka. Atseit, ateičiai. Atseit, po mūsų kažkas ateis, kažką padarys. Dabar jūs kalbate apie gyventojų pajamų mokestį, kad jo daugiau surinkta, 400 tūkst. eurų. Biudžete surinkta virš milijono eurų perviršis, surinkot nekilnojamojo turto ir kitų mokesčių... Kodėl jūs nesitariate su ūkininkais, kurie moka GPM, su kitais darbdaviais? Dabar viską sukišat viešosioms erdvėms. O negalima iš tų pinigų skirti gyvenviečių asfaltavimui? Niekada jums nebus tų pinigų, jūs nesulauksite iš viršaus, kada ateis. Reikia prisidėti savo lėšomis. Džiaugiatės projektėliais, manot, kad būsit šventieji, artėja rinkimai ir taip toliau... Bet apie ateitį negalvojate  – džiaugiamės Kirdonių kaimo Žalgirio gatve. Aišku, meras gavo dovanų namą, tai ir asfaltavimo ta gatvė sulaukė greičiau. Pusiau pajuokaujant, aišku, sakau, tai suplanuota seniai. Žinoma, užkulisinių dalykų čia daug, asfaltavimo pirmenybėje, kai kurių pinigų dalybose, bet jeigu Savivaldybė neskirs savo iniciatyvos ir lėšų, mes niekad neišlįsim – paliks tos gyvenvietės dar 15, 30 metų. Gausit GPM ir panaudosit įstaigų šildymui, kur neapsimoka. Pačios įstaigos turi išsilaikyti ir apsimokėti, mano požiūriu“,- nuomonę viešai išsakė A. Šimas.

Buvęs Seimo narys nenutylėjo ir apie praėjusiais metais nuskambėjusį skandalą – valdančiosios koalicijos griūtį. „Gaila man Vyto Jarecko, kaip mero, kad šitas perversmas įvyko. Aš tai skaitau, kad dėl paties mero kaltės“,- teigė A. Šimas.

Skaitykite birželio 14 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com