Per Biržus keliavo „Senas motociklas“

Ž. Maniko nuotr.
Šeštadienį prie Biržų Nepriklausomybės paminklo vyko įspūdinga senovinių motociklų paroda.
Praeitą savaitgalį Biržuose riaumojo motociklų garsai. Sodeliškių dvaro sodyboje buvo nuleista tradicinio istorinės technikos mylėtojų sąskrydžio „Senas motociklas'21“ vėliava. Renginį aštuntą kartą organizavo senovinės technikos klubas „Ekipažas“ ir asociacija „Senas motociklas“.

„Didžiausias mūsų laimėjimas – ne tai, kad dalyviams galėjome pasiūlyti įdomią ir turiningą renginio programą, bet galimybė bendraminčiams susitikti. Į kvietimą atsiliepė 108 istorinių motociklų turėtojai, o senomis dviratėmis ar triratėmis transporto priemonėmis mūsų rajono keliais važiavo 172 iki kaulų smegenų prisiekę jų gerbėjai iš visos Lietuvos ir kaimyninės Latvijos“,− kalbėjo pagrindinis renginio organizatorius, senovinės technikos klubo „Ekipažas“ prezidentas Voldemaras Aišporas.

Nors šeštadienį ir alino didelis karštis, pavyko įgyvendinti visus numatytus sumanymus – aplankyti objektai, kuriuos organizatoriai planavo parodyti renginio dalyviams.

Bene svarbiausias renginio akcentas − paroda miesto širdyje. Biržuose pasižiūrėti neeilinės parodos susirinko gyventojai iš įvairių Lietuvos kampelių. Juos visus subūrė meilė motociklams.

Rokiškėnui 81 metų Narcizui Mikšiui bei jo kolegai, 85 metų šakiečiui Algirdui Gicevičiui, kaip vyriausiems renginio dalyviams, buvo suteikta garbė pakelti sąskrydžio vėliavą.

Ne vieno renginio dalyvio dėmesį patraukė antikvarinės technikos kolekcininko, Rinkuškių alaus daryklos vadovo Rimanto Čygo vairuotas 1950 metų gamybos „Ižas“, „Ekipažo“ vadovo penkeriais metais jaunesnis „IŽ49“ su originalia priekaba. Žiūrovų dėmesį kaustė ir ne antrąja jaunyste spinduliuojantys sąskrydžio dalyvių motociklai, jų atributai, labiausiai išsiskyrę latvių „Jawa“ motociklai, bet ir klubų nariai.

Didžiausią susidomėjimą sąskrydžio dalyviams kėlė ūkininko bei senų motociklų mylėtojo Virgučio Cibo sodybą garsinanti vienintelė Lietuvoje didžiųjų variklių ekspozicija. Joje yra septyni veikiantys skirtingų galingumų didieji varikliai.

„Pernai renginio teko atsisakyti. Tradiciškai jis vyksta birželio antrą savaitgalį, tačiau šiemet nusprendėme atkelti, bijodami, kad jis vėl neįvyks. Tačiau mums pavyko. Dalyvių skaičius pranoko lūkesčius“,− pasidžiaugė V. Aišporas.