Biržuose prašniokštė Joninės

Jolantos Lesevičienės nuotr.
Kokios gi Joninės be laužo, tik šį kartą liepsnas gesino prasidėjusi liūtis.
Po ilgos pertraukos žmonės turėjo galimybę švęsti. Kaip tik pasitaikė puiki proga- senas tradicijas turinti, žmonių mėgstama Joninių šventė.

Antrą kartą Biržuose jos buvo organizuotos ant Širvėnos ežero kranto, pilies papėdėje. Biržų Kultūros centro renginių režisierė Gytė Rožėnienė sakė, kad beveik po metų pertraukos žmonės su nekantrumu grįžta į sceną. Renginys labai lauktas, šventėje dalyvaujantys kolektyvai su nekantrumu nori pasirodyti žiūrovams.

Tačiau iki pat paskutinės minutės visi laukė Joninių šventės su nerimu, nes buvo neaišku ar pavyks įgyvendinti tai, kas suplanuota, nes karantino taisyklės renginiams keitėsi kone kas valandą...

Modernaus folkloro ansamblio „Navija“ vadovė Rūta Kudelkienė- Misevičė sakė, kad kolektyvas nekantrauja pasirodyti gyvai biržiečiams po ilgo laiko.

Kalbinti geros nuotaikos nestokojantys biržiečiai taip pat džiaugėsi, kad pagaliau oficialiai galima išeiti iš namų ir pasibūti tarp žmonių, pasiklausyti dainų, pasimėgauti reginiu.

Šventėje patruliavę policijos pareigūnai buvo nusiteikę geranoriškai, sakė suprantantys, kad žmonės išsiilgę švenčių, bet elgiasi saugiai, atsižvelgia kokiomis sąlygomis suorganizuota šventė. Tačiau neatmetė galimybės, jog po vidurnakčio ištvermingiausi paparčio žiedo ieškotojai gali ir atsipalaiduoti.

Joninėse sutiktas Seimo narys Valdemaras Valkiūnas sakė, kad karščiai vargina, bet būti su žmonėmis ir kartu švęsti visada smagu.

Šventėje gausiai dalyvavo ne tik vyresnio amžiaus žmonių, bet ir jaunimo. Susirinkusieji šventės dalyviai žaidė tradicinius Joninių žaidimus, plukdė vainikėlius, o Joninių laužą buvo patikėta uždegti miesto merui Vytui Jareckui.

Saulei besislepiant Širvėnos ežero vandenyse skambėjo atlikėjo Ryčio Cicino dainos.

Tradicinė Joninių šventė buvo organizuota ne tik Biržų mieste, bet ir Nemunėlio Radviliškyje, Germaniškyje, Kratiškiuose ir Šiekštininkų bendruomenės kiemelyje.

Na, o po vidurnakčio paparčio žiedo ieškotojus išbaidė prašniokštusi stichija- prasidėjęs smarkus lietus ir vėjas. Gamta tarsi leidusi žmonėms nerūpestingai pašvęsti priminė, kad pernelyg atsipalaiduoti nevalia, tad paparčio žiedas šiemet, ko gero liko nesurastas.