Biržuose įstrigę ukrainiečiai svajoja apkabinti namiškius – jie pasiruošę ginti savo šalį

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Ukrainietis Anatolij pasakojo, kad namuose nebuvo jau 16 dienų, o žinia apie karą tėvynėje pasivijo kelyje. Kiek teks viešėti Biržuose, nei jis, nei kolega nežino.
Jau devynios dienos, kai Rusija užpuolė ir naikina Ukrainą, tuo pačiu paniką keldama ir mūsų šalies žmonėms. Įvykius savo gimtinėje sekantys ukrainiečiai, šiuo metu esantys Biržuose, braukia ašaras – nežino, ar savo šeimas dar išvys gyvas. Simboliška, kad du jų sunkvežimiai atgabeno trinkeles iš Ukrainos mūsų miesto J. Janonio aikštei. „Išvažiuodami negalvojome, jog teks grįžti į pragarą“,- liūdnai sako sunkiasvorių automobilių vairuotojai, planuojantys kuo greičiau sugrįžti į karo niokojamą tėvynę.

Pasijautė atskirti nuo šalies ir šeimos

„Mes pietaujame, o jie nevalgo. Kai pasidomėjome, kodėl, atsakė, jog neturi“,- kalbėjo Biržų miesto statybvietės darbininkai. Jie teigė, kad iš Ukrainos trinkeles, kuriomis klojama J. Janonio aikštė, atgabenę vairuotojai yra kuklūs ir nekalbūs. Jie nenorėjo priimti siūlomos pagalbos. Ketvirtadienio rytą „Biržiečių žodžiui“ pavyko pabendrauti su Biržuose laikinai apsistojusiais ukrainiečiais. „Jie nuo pirmadienio glaudžiasi aikštėje ir miega savo mašinose. Neina valgyti, nes sakė, kad neturi pinigų. Mes susimetėme ir nupirkome maisto, vandens. Trečiadienį atėjo kažkoks vyras, kuris pasiūlė nakvynę. Visi kalba, kokie yra solidarūs, kaip padeda, bet aiškiai matome, kad reikia pagalbos ne kažkur, o čia pat. Tai kur ta pagalba?“- kalbėjo vienas darbininkas.

Vienas sunkvežimio vairuotojas nakvojo viešbutyje prie pat J. Janonio aikštės, o kitas – pasiliko automobilyje. Vyrai atsargūs, todėl automobilių nepaliko likimo valiai. Abu Biržuose laikinai esantys ukrainiečiai Anatolij ir Vladimir yra iš Žitonerio miesto, kuris užpultas Rusijos, gyventojai. Jie apie situaciją pasakojo su ašaromis akyse. Vienas jų net nepaliko savo automobilio ir bendrauti nenorėjo. Anatolij pasakojo, kad kolega, prasidėjus karui, užsidarė savyje – labai išgyvena dėl šeimos, įvykių, šalies ateities.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/