Biržų savivaldybei reikia mesijo, kuris gali pasirodyti ir velnio pavidalu

L. Bataitienės nuotr.
Finansininkas Algimantas Variakojis krizės nemato, tačiau patikina, jog niekas nepigs, nes ir verslo vadovėliuose rašo, jog žmonės prie kainų pripranta.
Nuo Papilio kilęs žinomas finansininkas, verslo strategijų kūrėjas, Verslo angelų fondo I įkūrėjas ir partneris, valdantis solidų investicinį portfelį, Algimantas Variakojis kartkartėmis sugrįžta į gimtą kraštą, kad galėtų ne tik pasivaikščioti vaikystės takais, bet ir pabendrauti su biržiečiais apie verslą ir strategiją. Rajone jis lankėsi diskusijų klubo „Biržiečiai“ kvietimu – atsakinėjo į klausimus apie verslo ir valdžios bendravimą, dalino patarimus.

Valdininkai turi suprasti, iš kur atsiranda pinigai

Algimantas Variakojis (55 metų) pripažino, kad bendradarbiavimui su valdžia jis skiria nedaug laiko. „Mums valdžia sako, kad yra biudžetas, bet tuos pinigus sunešame visi ir tai neturėtų pamiršti nei Seimo nariai, nei rajonų vadovai. Jie kalba apie atskirties tarp turtingųjų ir vargšų sumažinimą, bet kokių imasi priemonių? Jeigu turtingas žmogus išvažiavo į kitą šalį, tai turtingų sumažėjo, tačiau kartu ir mokesčiai „išvažiavo“ svetur. Kam nuo to geriau?“- sako patyręs finansininkas.

Apie Biržus, pripažino verslininkas, jam sunku kalbėti, nes su vietos valdžia neturėjo jokių reikalų. Ar Biržams reikia užsienio investuotojų? „Kitų šalių verslas čia gali atvažiuoti tik pinigų susirinkti, paskui susirinks „šmutkes“ ir išvažiuos... Bet jiems valdžia skiria didžiausią dėmesį. Vietinis verslininkas gyvena tarp žmonių, bendrauja su jais. Kuo daugiau bus įmonių, kuo daugiau turtingesnių žmonių, tuo miestų ir rajonų biudžetai bus didesni. Vieno rajono vadovas prieš verslininkus sakė galintis net ant kelių atsiklaupti, kad pritrauktų investicijų, nes suprato iš kur pinigai biudžete atsiranda“,- kalbėjo A. Variakojis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/