Biržų ligoninę pasiekė kompiuterinis tomografas

Ž. Maniko nuotr.
Kalbėdamas apie patalpų remontą, įstaigos vadovas Petras Bimba kreipėsi į rajono politikus sakydamas, kad ligoninė savo jėgomis visų skyrių neatnaujins, reikia savivaldybės prisidėjimo.
Biržų ligoninę pagaliau pasiekė beveik pusę milijono eurų kainavęs pirkinys – kompiuterinis tomografas. Nors patalpos aparatui jau baigiamos įruošti, tikėtina, kad juo bus galimybė naudotis po mėnesio, kai bus baigti tomografo derinimo ir reguliavimo darbai.

Susidomėjo rajono politikai

Naująjį pirkinį Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba trečiadienį aprodė rajono merui Kęstučiui Knizikevičiui ir savivaldybės tarybos nariams.

Tiesa, politikų vizito ligoninėje tikslas buvo ne tik pamatyti aparatą, bet ir pasidairyti po visą ligoninę, kurioje šiuo metu vyksta remonto darbai, ruošiamas naujas – Geriatrijos skyrius. Pranešęs susirinkusiems, kad jau kelios dienos, kaip kompiuterinis tomografas yra ligoninėje, P. Bimba politikams priminė, kad dar laukia ne tik jo derinimas, bet ir dokumentų ruošimas.

“Įsigyti aparatą tai – vienas etapas, o jo paruošimas, dokumentai – dar vienas. Dabar vyksta reguliavimo darbai, kaip tik dirba firmos inžinieriai. Kad jis pilnai funkcionuotų, reikės pereiti radiacinės saugos patikrinimus, priduoti akreditavimus, licencijavimus, su ligonių kasomis baigti suderinti viską. Manau, kad ne mažiau, kaip mėnesio prireiks, kol galėsime atlikti pacientams tyrimus“,- sakė ligoninės direktorius. Kompiuterinis tomografas kainavo 441 tūkst. eurų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com