Biržų girioje įspūdingas susitikimas – pamatė lūšį

alkas.lt nuotr.
Biržų girioje yra daugiausiai lūšių visoje Lietuvoje.
Biržų giria – nepaprasto grožio vieta, kurioje gausu įvairių medžių rūšių bei gyvūnų. Beveik visa girios teritorija yra stebima, kontroliuojami ir prognozuojami gamtinių sistemų pokyčiai, ekosistema yra saugoma. Girioje gausu kanopinių žvėrių, čia daugiausia Lietuvoje lūšių. Šioje girioje veisiasi į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti gyvūnai: mažasis erelis rėksnys, juodasis gandras, vištvanagis, baltasis kiškis, jerupė, uralinė ir žvirblinė pelėdos, o taip pat ir lūšys.

Netikėta akistata

Šią savaitę Biržų girioje dirbusiam miškininkui netikėtai teko susidurti akis į akį su raudonoje knygoje esančiu gyvūnu. Vyras pasakojo, kad iš pradžių pastebėjo gyvūno pėdsakus, bet jį patį pamatė už kokios valandos. Jis juokavo, kad veikiausiai visą valandą lūšis jį nužiūrinėjo, tik tada pasirodė. Miškininkas pasakojo, kad per darbo miške 25 metus lūšį sutinka pirmą kartą.

Lūšis yra katinių šeimos plėšrus žinduolis, kuris į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktas nuo 2000 metų. Kiek vėliau buvo pradėta lūšis kelti į kitus miškus, stengiantis plėsti jų populiaciją. Apie 90 proc. šios rūšies atstovų gyvena Sibire. Lūšys stengiasi gyventi didesniuose miškuose, minta pelėmis, pelėnais, stirnomis, elniais, bet dažniausiai puola silpnesnius, nebegalinčius savimi pasirūpinti žvėrelius. Šis gyvūnas Lietuvoje nemedžiojamas jau daugiau kaip keturiasdešimt metų.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio (PDF 3 Eur/mėn.)   http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E