Biržietis jaučiasi apgautas

Editos MIKELIONIENĖS nuotr.
Petras Mačėnas nepatenkintas dėl to, kad radiatoriai buvo prijungti ne taip, kaip jis norėjo. Taip pat vyras įtaria permokėjęs už statybines medžiagas.

Į „Biržiečių žodžio“ redakciją kreipėsi Petras Mačėnas. Žmogus jaučia nuoskaudą ir pyktį dėl santechnikų ir remontininko darbų jo name. Vieni šildymo sistemos vamzdžius, anot P. Mačėno, išvedžiojo ne taip, kaip jis pageidavo, kitas iki šiol už darbus nepateikė sąskaitos, kurioje atsispindėtų, kiek kainavo namo apdailos medžiagos. Daug sveikatos bėdų turintis biržietis bando surasti teisybę, tad kreipėsi į „Biržiečių žodžio“ redakciją pagalbos.

Mačėnų sodyba traukia kiekvieno praeivio akį. Tvenkiniuose žydinčios lelijos, kruopščiai išpuoselėti gėlynai, preciziškai nušienauta veja, iš tolo švyti prižiūrėtas namas. „Tai vis žmonos darbas, nes aš nieko daryti nebegaliu“, – sako Petras Mačėnas, turintis sveikatos problemų, tačiau gydytojų ir žmonos dėka stovintis ant kojų, bet darbų dirbti nebegalintis. Tad visur precizišką tvarką matyti norintis vyras negali susitaikyti su bet kokiu aplaidumu, o ypač – neteisybe. „Esu be sveikatos, nežinia, kiek dienų man liko gyvent, bet po savęs noriu palikti viską taip, kaip priklauso“, – sako P. Mačėnas.

Šildymo sistema išvedžiojo ne taip, kaip pageidavo

Šių metų pradžioje Mačėnai nusprendė į namą įsivesti dujas. Tai padarė bendrovė „Asirinta“. Kai darbininkai jau ruošėsi vamzdyną atvesti į rūsį, kaip tyčia prakiuro senas šildymo katilas. Reikėjo pirkti naują. Kadangi vyras pats sunkiai juda, katilo pirkti į parduotuvę Biržuose, Kęstučio gatvėje, ėjo žmona. Išsirinktą katilą šeimai meistrai greitai pastatė. Šeima taip pat nusprendė pakeisti visame name naujus radiatorius ir šilumos vamzdžius. Toje pačioje parduotuvėje jiems rekomendavo santechnikus, kurie ir atliks darbus. Darbai prasidėjo vasario pabaigoje. Iki karantino pradžios, kovo vidury, darbai, anot P. Mačėno, baigti nebuvo.

P. Mačėnas santechnikų darbu nebuvo patenkintas. Meistrai dirbo visai ne taip, kaip namo šeimininkas pageidavo. Anot P. Mačėno, jis namą pasistatė savomis rankomis, pagelbėjo tik artimi žmonės, pats ir šildymo sistemą buvo išvedžiojęs. Be jokių trikdžių sistema tarnavo 40 metų. Tad vyras pageidavo, kad ir naujoji šildymo sistema name būtų išvedžiota analogiškai. Santechnikai pritarė, tačiau, anot P. Mačėno, darė savaip. Prigręžiojo grindyse skylių, pro kuriuos išvedė vamzdžius, įmontavo radiatorių reguliatorius, kurių namo šeimininkas nepageidavo. Šilumą jis gali pasireguliuoti ir iš katilinės, tad kam tie reguliatoriai? Čia gi ne daugiabutis. P. Mačėnas pripažįsta: pyko jis ant santechnikų ir šie visą jo pyktį puikiai matė, tačiau darė savo. Koridoriuje P. Mačėnas santechnikams grindų gręžti nebeleido. Radiatorius koridoriuje nešyla.

P. Mačėnas už darbus sumokėjo. Meistrai žadėjo atvažiuoti po karantino, pataisyti, tačiau jau liepos pradžia, o meistrų nė kvapo. Vyras siekia, kad sistema būtų perdaryta taip, kaip jis nuo pat pradžių pageidavo.

Susisiekėme su „Vilpros“ parduotuvės, iš kurios Mačėnai pirko katilą, radiatorius ir t.t. savininku Sigitu Rauckiu. Jis „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog Mačėnai iš šios parduotuvės pirko medžiagas. Jie ieškojo santechnikų, kurie išvedžiotų šildymo sistemą. Tuomet jis jiems ir pasiūlė santechniką Stasį, kuris tuo metu buvo atvykęs į parduotuvę. S. Rauckis sakė žinantis situaciją, nes jam Mačėnas nuolat skambino. „Buvau net sykį nuvykęs pažiūrėti, kaip vyksta darbai, nes šeima apsipirko mano parduotuvėje. Santechnikai ten viską darė gerai, naujoviškai. Namo šeimininkas ligotas, nervingas, pykosi su santechnikais. O paskui užsispyrė ir nebeleido jungti radiatoriaus koridoriuje. Todėl jis ir nešyla“, – kalbėjo S. Rauckis. Jis pasiūlė skambinti meistrui Stasiui, kuris, anot S. Rauckio, patvirtins, kad radiatorius nešyla dėl to, kad šeimininkas jo neleido prijungti. Leistų, tai ir prijungtų. Skambinome santechnikui Stasiui, tačiau jo telefonas buvo išjungtas.

Namą perdažė, tačiau pinigų suma už medžiagas nepagrįsta

Precizišką tvarką mėgstantys Mačėnai sumanė atnaujinti savo namo išorę. Pasisamdė kaimynystėje dirbusį meistrą, nes jo darbas jiems patiko. Darbus Mačėnų name atliko vykdantis individualią veiklą meistras E. Pajarskas. Šio atliktą darbą, anot Mačėnienės, visi giria, sako, kaip gražiai atnaujintas namas. Tačiau pinigų suma, kurią Mačėnai išleido už statybines medžiagas, jų nuomone, kur kas mažesnė, nei jie sumokėjo meistrui. Ponas Petras viską kruopščiai suskaičiavo, tačiau galai nesueina. O kaip sueis, jei šeima iki šiol nesulaukė sąskaitos, kurioje atsispindėtų pinigų suma, išleista už statybines medžiagas. Meistras jam pateikė tik vieną sąskaitą faktūrą ir keletą kvitų. Pasak P. Mačėno, už darbą jis buvo suderėjęs 2000 eurų. Kartu su statybinėmis medžiagomis P. Mačėnas meistrui sumokėjo 4300 eurų. Tačiau sudėjęs pateiktų kvitų ir sąskaitos sumas gavo vos tūkstantį viršijančią sumą. Be to, sutartį su meistru P. Mačėnas pasirašė gegužės 15 dieną, o kai kurios statybinės medžiagos meistro pirktos dar gegužės 12 dieną. Tai taip pat P. Mačėnui kelia neaiškumų.

Mačėnai vis skambina meistrui ir prašo išlaidas už statybines medžiagas pagrįsti sąskaita, šis vis žada ją atvežti, tačiau iki šiol neatveža. Kartais ir telefonu neatsiliepia. P. Mačėnas dar nepatenkintas ir tuo, kad ne visas statybines šiukšles meistras išsivežė.

Pakalbinome ir Mačėnų name dirbusį E. Pajarską. Meistras sakė, jog atliktu darbu Mačėnai buvo patenkinti. Pirmoji sąskaita faktūra, kurią jis pateikė Mačėnams, anot E. Pajarsko, buvo skirta jam. Kadangi meistras medžiagas perka dažnai, jam taikomos didmeninės kainos, apie kurias, anot E. Pajarsko, žmonės net neprivalo žinoti. Kai užsakovas palygino pinigų sumą sąskaitoje ir tą, kurią sumokėjo, ji buvo didesnė 200 eurų. Dėl to, anot E. Pajarsko, ligotas vyras ir pasipiktino. E. Pajarskas tikino, kad Mačėnams atidavė ir sąskaitą faktūrą, kurioje atsispindi visa statybinėms medžiagoms išleista pinigų suma. E. Pajarskas įtaria, kad Mačėnai tą sąskaitą faktūrą kažkur pametė. „Viskas jiems atiduota. Turiu brigadą ir nenoriu, kad, darbus atlikus, apie mane kažką šnekėtų“, – tikino meistras. Pasiūlėme ginčą išspręsti kitu būdu: nuvežti Mačėnams sąskaitos faktūros kopiją. E. Pajarskas žadėjo tos sąskaitos faktūros paieškoti tarp krūvos kitų sąskaitų ir kitą savaitę Mačėnams nuvežti. Mes, savo ruožtu, pažadėjome su Mačėnais susisiekti ir pasiteirauti, ar meistras ištesėjo savo pažadą.

E. Pajarskas patikino, jog ir šiukšles po darbų ir Mačėnų kiemo išsivežė ir už tai pinigų nepaėmė. P. Mačėnas dar buvo nepatenkintas ir paliktais trūkumais. Pavyzdžiui, neprijungtu durų skambučiu. Tačiau E. Pajarskas sakė, jog skambučio prijungimo jie neįskaičiavo.

 

Komentarai

PETRAS    Ket, 2020-07-09 / 14:23
SKESTANČIAM IR ŠIAUDAS DRAUGAS. KOKS JIS GERUTIS, PINIGŲ NEPRAŠO UŽ SKAMBUČIO MIGTUKO PAJUNGIMĄ. BET SU VISOM MĖSOM IŠ SIENOS MIGTUKAS IŠRAURAS. TAI GAL MAN DAR SĄSKAITĄ PATEIKS? JOKIOS SĄSKATOS FAKTŪROS NĖSU GAVĘS TODĖL NEI PAMESTI, NER KAŽKUR NUKIŠTI NETURĖJAU GALIMYBIŲ. MAT TAS GRAŽUOLIS DAR IR MAN PASLAUGAS NEMOKAMAS TEIKA. IŠSIVEŽĖ BSAVO ŠIUKŠLES, TUŠČIUS KIBIRUS NEMOKAMAI. O APIE APDERGTA APLINKĄ NĖ ŽODŽIO. ŽMONA BUVO PASIULIUSI PO PASTOLIAIS PAKLOTI PLĖVELĘ, BET JOS ATSISAKĖ. NUTARĖME, KAD BAIGĘS DARBĄ IŠVAQLYS. BET APIE TAI JIS NET NEBE UŽSIMENA.TOKIU ŠULERIŠKU DARBU NĖ VIENAS ŽMOGUS PATANKINTAS BŪTI NEGALI. BE TO NETIKIŲ KAD ŽMOGELIS PABĖGĘS IR ILGĄ LAIKĄ BESISLAPSTANTIS NUO ATSAKOMYBĖS ATVAŽIUOS IR VISKĄ SUTVAKYS. MATOMAI JIS MANE PRIVERS KREIPTIS Į TEISMĄ DĖL ŽALOS ATLYGINIMO IRĮ MORALINĖS ŽALOS KOMPENSAVIMO. JUK TURI BIRŽAI ŽINOTI SAVO "DIDVYRIUS".
PETRAS    Šeš, 2020-07-11 / 10:21
NESU TIKRAS KAD PAJARSKAS ATSILIEPS Į MANO SKAMBUTĮ, BET MATAU, KAD LIGUISTAI REAGUOJĄ Į SPAUDĄ, TAD TIKIUOSI, KAD IR ŠĮ MANO KOMENTARĄ PERSKATYS. ŽURNALISTEI JIS ŽADĖJO PAIEŠKOTI TARP SAVO POPIERIŲ TOKĮ, KOKĮ NEVA MAN ĮTEIKĖ, O AŠ JĮ KAŽKUR PAMEČIAU. NE PAJARSKAI, PAMESTI TO KO NETURĖJAU NEGALĖJAU. BET KAIP SUPRATAU TAI IR TU TARP SAVO POPIERIŲ JO NERADAI, NES TOKIO PATS NETURĖJAI. PASIDŽIAUGĘS, KAD DABAR TAU JOKIE TEISMAI NEBAISŪS IR TU ŠIANDIEN (LIEPOS 10 D.) IŠSIGELBĖSI NUO MANO NEPAGRISTŲ KALTINIMŲ. SULAUKIAU TO STEBUKLINGO POPIERIAUS PRIEŠ VIDURNAKTĮ. O TAS POPIERIUS NE IŠ PALIUNIŠKIO KUR JS DARĖ PIRKINIUS, O IŠ KAUNO. IR JIS NE SĄSKAITA FAKTŪRA AR DAR KOKS PASITEISINIMAS DĖL IŠLAIDŲ, O "KOMERCINIS PASIŪLIMAS". SU NURODYTA SUMA 2295, 52 EURO. JEI DAŽYTOJAS MANO MANĘ ĮTIKINTI JOG TIEK IŠPARCELIAVO MANO PINIGŲ, TADA IŠEITU, KAD KASŲ ČEKIAI IŠ PALIUNIŠKIO IŠPIRKTI JAU SAVO ASMENINIAIS PINIGAIS. GAL MAN LAUKTI PAJARSKO PRETENZIJŲ IR PRIMOKĖTI JAM DARĖ VIR 900 EUTŲ? NEŽINAU KĄ ČIA JIS DAR SUGALVOJO, BET MANAU, KAD JOKS TEISMAS "KOMERCINIO PASIULYMO" UŽ IŠLAIDAS NEPRIPAŽINS. EIGIRDAI PAJARSKAI, NETROKŠTU TAVO "KRAUJO", O NORIU TIK SĄŽ\I9NINGO POKAL;BIO IR NUSTATYKIM ABUDU KARTU KIEK TU IŠLEIDAI PINIGŲ ATLIKTI APSIIMTĄ DARBĄ, IR KIET JŲ TAU LIKO, KURIUOS NUTAREI PASISAVINTI. TU MAN TINKI Į ANŪKUS IR TURĖTUM GĖDINTIS TOKIU SAVO ELGESIU. Į TEISMĄ KREISIUOS TIK TSADA, JEI TU MAN NEPALIKSI KITOS IŠEITIES. RŪPINIESI SAVO REPUTACIJA? BET JUK PATS JĄ STORIAUSIAI IR APDERGEI. NIEKAS KITAS. DABAR PALAUKSIU KELIAS DIENAS IR JEI NEPASIRODYSI, PRADĖSIU RUOŠTIS TEISMUI.
Abu komentai    Šeš, 2020-07-11 / 19:15
Tiesiog juokingi. Žmogus realiai jau susipykęs su savimi. Šiaip paslaugų teikėjai šį adresą tutėtų pasižymėti raudona spalva. Redakcija tiesiog neturėtų veltis į tokias sapaliones.
merovinq    Pir, 2020-07-13 / 11:48
O kur vartotoju teisiu inspekcija? Ar cia zurnaliste dabar reikalus tvarko?
Senas Biržietis     Pir, 2020-07-13 / 17:49
mosikuoja keliais kvitukais. Teisėja pasiklausia Petro, ką daryti ir tuos "banditus" tik pyst ir pasiunčia Į Pravieniškes. Vekia Petro skriaudikai, puola rankas bučiuoti Petrui, pinigus tik kiša jam į kišenes ir maldauja, maldauja, maldauja nesiųsti jų į Pravieniškes. Petras išeina su teisėja pasitarti...... Aš pyst ir.... atsibudau. Petrai, Tamstai atrodo, kad paskambinsi į teismą, pasikviesi prie "rago" teisęją, nupasakosi, kaip tave "banditai" apgavo, ir ta tik pyst ir bylą padaro. "Banditai" tempiami į teismą, Petras sėdi teisėjos dešinėje ir Geras buvo sapnas.
Iškraipė tekstą. Dar kartą    Pir, 2020-07-13 / 17:56
Petrai, Tamstai atrodo, kad paskambinsi į teismą, pasikviesi prie "rago" teisėją, nupasakosi, kaip tave "banditai" apgavo, ir ta tik pyst ir bylą padaro. Vyksta teismas. Mosikuoja Petras teisme keliais kvitukais. Teisėja pasiklausia Petro, ką daryti ir tuos "banditus" tik pyst ir pasiunčia Į Pravieniškes. Verkia Petro skriaudikai, puola rankas bučiuoti Petrui, pinigus tik kiša jam į kišenes ir maldauja, maldauja, maldauja nesiųsti jų į Pravieniškes. Petras išeina su teisėja pasitarti...... Aš pyst ir.... atsibudau. Geras buvo sapnas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.