Biržietis jaučiasi apgautas

Editos MIKELIONIENĖS nuotr.
Petras Mačėnas nepatenkintas dėl to, kad radiatoriai buvo prijungti ne taip, kaip jis norėjo. Taip pat vyras įtaria permokėjęs už statybines medžiagas.

Į „Biržiečių žodžio“ redakciją kreipėsi Petras Mačėnas. Žmogus jaučia nuoskaudą ir pyktį dėl santechnikų ir remontininko darbų jo name. Vieni šildymo sistemos vamzdžius, anot P. Mačėno, išvedžiojo ne taip, kaip jis pageidavo, kitas iki šiol už darbus nepateikė sąskaitos, kurioje atsispindėtų, kiek kainavo namo apdailos medžiagos. Daug sveikatos bėdų turintis biržietis bando surasti teisybę, tad kreipėsi į „Biržiečių žodžio“ redakciją pagalbos.

Mačėnų sodyba traukia kiekvieno praeivio akį. Tvenkiniuose žydinčios lelijos, kruopščiai išpuoselėti gėlynai, preciziškai nušienauta veja, iš tolo švyti prižiūrėtas namas. „Tai vis žmonos darbas, nes aš nieko daryti nebegaliu“, – sako Petras Mačėnas, turintis sveikatos problemų, tačiau gydytojų ir žmonos dėka stovintis ant kojų, bet darbų dirbti nebegalintis. Tad visur precizišką tvarką matyti norintis vyras negali susitaikyti su bet kokiu aplaidumu, o ypač – neteisybe. „Esu be sveikatos, nežinia, kiek dienų man liko gyvent, bet po savęs noriu palikti viską taip, kaip priklauso“, – sako P. Mačėnas.

Šildymo sistema išvedžiojo ne taip, kaip pageidavo

Šių metų pradžioje Mačėnai nusprendė į namą įsivesti dujas. Tai padarė bendrovė „Asirinta“. Kai darbininkai jau ruošėsi vamzdyną atvesti į rūsį, kaip tyčia prakiuro senas šildymo katilas. Reikėjo pirkti naują. Kadangi vyras pats sunkiai juda, katilo pirkti į parduotuvę Biržuose, Kęstučio gatvėje, ėjo žmona. Išsirinktą katilą šeimai meistrai greitai pastatė. Šeima taip pat nusprendė pakeisti visame name naujus radiatorius ir šilumos vamzdžius. Toje pačioje parduotuvėje jiems rekomendavo santechnikus, kurie ir atliks darbus. Darbai prasidėjo vasario pabaigoje. Iki karantino pradžios, kovo vidury, darbai, anot P. Mačėno, baigti nebuvo.

P. Mačėnas santechnikų darbu nebuvo patenkintas. Meistrai dirbo visai ne taip, kaip namo šeimininkas pageidavo. Anot P. Mačėno, jis namą pasistatė savomis rankomis, pagelbėjo tik artimi žmonės, pats ir šildymo sistemą buvo išvedžiojęs. Be jokių trikdžių sistema tarnavo 40 metų. Tad vyras pageidavo, kad ir naujoji šildymo sistema name būtų išvedžiota analogiškai. Santechnikai pritarė, tačiau, anot P. Mačėno, darė savaip. Prigręžiojo grindyse skylių, pro kuriuos išvedė vamzdžius, įmontavo radiatorių reguliatorius, kurių namo šeimininkas nepageidavo. Šilumą jis gali pasireguliuoti ir iš katilinės, tad kam tie reguliatoriai? Čia gi ne daugiabutis. P. Mačėnas pripažįsta: pyko jis ant santechnikų ir šie visą jo pyktį puikiai matė, tačiau darė savo. Koridoriuje P. Mačėnas santechnikams grindų gręžti nebeleido. Radiatorius koridoriuje nešyla.

P. Mačėnas už darbus sumokėjo. Meistrai žadėjo atvažiuoti po karantino, pataisyti, tačiau jau liepos pradžia, o meistrų nė kvapo. Vyras siekia, kad sistema būtų perdaryta taip, kaip jis nuo pat pradžių pageidavo.

Susisiekėme su „Vilpros“ parduotuvės, iš kurios Mačėnai pirko katilą, radiatorius ir t.t. savininku Sigitu Rauckiu. Jis „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog Mačėnai iš šios parduotuvės pirko medžiagas. Jie ieškojo santechnikų, kurie išvedžiotų šildymo sistemą. Tuomet jis jiems ir pasiūlė santechniką Stasį, kuris tuo metu buvo atvykęs į parduotuvę. S. Rauckis sakė žinantis situaciją, nes jam Mačėnas nuolat skambino. „Buvau net sykį nuvykęs pažiūrėti, kaip vyksta darbai, nes šeima apsipirko mano parduotuvėje. Santechnikai ten viską darė gerai, naujoviškai. Namo šeimininkas ligotas, nervingas, pykosi su santechnikais. O paskui užsispyrė ir nebeleido jungti radiatoriaus koridoriuje. Todėl jis ir nešyla“, – kalbėjo S. Rauckis. Jis pasiūlė skambinti meistrui Stasiui, kuris, anot S. Rauckio, patvirtins, kad radiatorius nešyla dėl to, kad šeimininkas jo neleido prijungti. Leistų, tai ir prijungtų. Skambinome santechnikui Stasiui, tačiau jo telefonas buvo išjungtas.

Namą perdažė, tačiau pinigų suma už medžiagas nepagrįsta

Precizišką tvarką mėgstantys Mačėnai sumanė atnaujinti savo namo išorę. Pasisamdė kaimynystėje dirbusį meistrą, nes jo darbas jiems patiko. Darbus Mačėnų name atliko vykdantis individualią veiklą meistras E. Pajarskas. Šio atliktą darbą, anot Mačėnienės, visi giria, sako, kaip gražiai atnaujintas namas. Tačiau pinigų suma, kurią Mačėnai išleido už statybines medžiagas, jų nuomone, kur kas mažesnė, nei jie sumokėjo meistrui. Ponas Petras viską kruopščiai suskaičiavo, tačiau galai nesueina. O kaip sueis, jei šeima iki šiol nesulaukė sąskaitos, kurioje atsispindėtų pinigų suma, išleista už statybines medžiagas. Meistras jam pateikė tik vieną sąskaitą faktūrą ir keletą kvitų. Pasak P. Mačėno, už darbą jis buvo suderėjęs 2000 eurų. Kartu su statybinėmis medžiagomis P. Mačėnas meistrui sumokėjo 4300 eurų. Tačiau sudėjęs pateiktų kvitų ir sąskaitos sumas gavo vos tūkstantį viršijančią sumą. Be to, sutartį su meistru P. Mačėnas pasirašė gegužės 15 dieną, o kai kurios statybinės medžiagos meistro pirktos dar gegužės 12 dieną. Tai taip pat P. Mačėnui kelia neaiškumų.

Mačėnai vis skambina meistrui ir prašo išlaidas už statybines medžiagas pagrįsti sąskaita, šis vis žada ją atvežti, tačiau iki šiol neatveža. Kartais ir telefonu neatsiliepia. P. Mačėnas dar nepatenkintas ir tuo, kad ne visas statybines šiukšles meistras išsivežė.

Pakalbinome ir Mačėnų name dirbusį E. Pajarską. Meistras sakė, jog atliktu darbu Mačėnai buvo patenkinti. Pirmoji sąskaita faktūra, kurią jis pateikė Mačėnams, anot E. Pajarsko, buvo skirta jam. Kadangi meistras medžiagas perka dažnai, jam taikomos didmeninės kainos, apie kurias, anot E. Pajarsko, žmonės net neprivalo žinoti. Kai užsakovas palygino pinigų sumą sąskaitoje ir tą, kurią sumokėjo, ji buvo didesnė 200 eurų. Dėl to, anot E. Pajarsko, ligotas vyras ir pasipiktino. E. Pajarskas tikino, kad Mačėnams atidavė ir sąskaitą faktūrą, kurioje atsispindi visa statybinėms medžiagoms išleista pinigų suma. E. Pajarskas įtaria, kad Mačėnai tą sąskaitą faktūrą kažkur pametė. „Viskas jiems atiduota. Turiu brigadą ir nenoriu, kad, darbus atlikus, apie mane kažką šnekėtų“, – tikino meistras. Pasiūlėme ginčą išspręsti kitu būdu: nuvežti Mačėnams sąskaitos faktūros kopiją. E. Pajarskas žadėjo tos sąskaitos faktūros paieškoti tarp krūvos kitų sąskaitų ir kitą savaitę Mačėnams nuvežti. Mes, savo ruožtu, pažadėjome su Mačėnais susisiekti ir pasiteirauti, ar meistras ištesėjo savo pažadą.

E. Pajarskas patikino, jog ir šiukšles po darbų ir Mačėnų kiemo išsivežė ir už tai pinigų nepaėmė. P. Mačėnas dar buvo nepatenkintas ir paliktais trūkumais. Pavyzdžiui, neprijungtu durų skambučiu. Tačiau E. Pajarskas sakė, jog skambučio prijungimo jie neįskaičiavo.