Biržietės planus ir svajones parduoti žemės sklypelį į šipulius skaldo... techninis reglamentas

L. Bataitienės nuotr.
Aštuoniasdešimties metų Marytė Trečiokaitė savo vienišą gyvenimą norėtų ramstyti ne lazdomis, kaip dabar, o galimybe gyventi geriau, tačiau įstatymai nepalankūs jai realizuoti savo planų.
Biržų mieste, Skaistkalnės gatvėje, gyvenanti Marija Trečiokaitė nusprendė parduoti žemės sklypelį ir už gautus pinigus susiremontuoti nediduką, vėjų perpučiamą namelį. Tačiau tokioms svajonėms nelemta išsipildyti, nes naujas žemės sklypas gali būti formuojamas tik su privažiavimu, o įrengti keliuko neleidžia Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Turi nuosavybę, o disponuoti negali

„Mano nameliui gal jau kokie 200 metų, nes jį paveldėjau iš tėvelių. Svajojau jį susitvarkyti – žiemą labai šalta, todėl reikia galvoti apie naują šildymo sistemą, stogą reikia perdažyti, suremontuoti sienas. Daug buvo planų, bet gavau atsakymą, kad neleidžia įrengti nuovažos. Tai kaip čia gaunasi – turiu nuosavos žemės, o jos parduoti negaliu, nes kažkokie įstatymai neleidžia įrengti keliuko?“- piktinosi Marija Trečiokaitė.

Moteris gražioje vietoje, pačiame Biržų mieste, turi namų valdos sklypą. Jis yra apie 30 arų, o tiek ploto biržietei nereikia, nes, būdama 80 metų, nevalioja nei šienauti, nei medžių genėti. Todėl ji nusprendė šį sklypą padalinti perpus ir dalį parduoti.

„Paskelbiau, kad noriu parduoti dalį namų valdos sklypo. Daug skambučių sulaukiau. Ir jau rimtas pirkėjas atsirado – norėtų pirkti ir jau sutarėme dėl kainos, bet pradėjau tvarkyti sklypo padalinimo dokumentus ir sulaukiau atsakymo, kad kelio savininkas neišduoda leidimo įrengti nuovažą“,- guodėsi biržietė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/