Autobusų parkas kaip „ant adatų“ – gali nelikti tarpmiestinių maršrutų

Ž. Maniko nuotr.
Balandį paaiškės, ar šalyje vykdoma Susisiekimo ministerijos reforma galutinai sužlugdys tarpmiestinius maršrutus mažesnėse savivaldybėse, taip pat ir Biržuose.
Šalies autobusų parkai su nerimu laukia balandžio 1-osios, kai paaiškės, ar išliks tarpmiestiniai maršrutai. Blogiausias scenarijus, galintis paliesti biržiečius – nei į Biržus, nei iš jų, Biržų autobusų parko autobusais kitų miestų nebepasieksime, nes maršrutų tiesiog nebus.

Bilietais nebeprekiauja

Biržų rajono gyventojai dažnai autobusu važiuoja į Panevėžį, Kauną ar Vilnių – ten naudojasi gydymo įstaigų paslaugomis, studentai vyksta tęsti mokslų. Autobusais į Biržus traukia turistai. Tačiau gali atsitikti taip, kad tarpmiestinio susisiekimo neliks.

Interneto svetainėje autobusubilietai.lt nuo balandžio 2 dienos bilietai kelionei tarpmiestiniais autobusais neparduodami. Taip yra todėl, kad kilo grėsmė, jog tolimojo susisiekimo maršrutais autobusai gali ir nebevažiuoti.

Transporto saugos administracija (TSA) su vežėjais nepasirašė sutarčių, kurios baigiasi šį mėnesį. Seime šiuo metu savo eilės laukia kelių transporto kodekso pataisos, kuriomis bus apibrėžtas vežėjų patekimas į rinką. Tačiau TSA, nelaukdama, kol pataisos bus priimtos, paskelbė konkursus naujiems vežėjams atrinkti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/