Ar skaitmeninę transformaciją įmanoma nusipirkti? Verslo valdymo sistemos

„Etaplius“ nuotr.

Vis dažniau internete ir plačiojoje erdvėje girdime terminą skaitmeninė transformacija. Šis terminas apima pačių įvairiausių, versle pasitaikančių procesų optimizavimą, automatizaciją, informacijos perkėlimą iš fizinės į skaitmeninę erdvę. Natūralu, kad atsiranda daugybė įrankių, programų bei priemonių, kurios padeda tvarkytis su naujai atsiradusiomis atsakomybėmis. Tačiau kyla klausimas ar verslo valdymo sistemos ir skaitmeniniu būdu optimizuoti verslo procesų valdymo sprendimai yra naudingi? Ar pakanka įsigyti programinę įrangą, kad būtų galima įgyvendinti pilnavertę ir apčiuopiamą naudą atnešiančią skaitmeninę transformaciją? Pabandykime atsakyti!

Negalima visko užkrauti vien ant IT departamento pečių

Senamadiškas mąstymas skatina galvoti, kad visų skaitmeninių procesų našumas tiesiogiai priklauso tik nuo jūsų įmonės IT skyriaus. Taip galvoti nesąžininga, nes bet koks sprendimas pasiteisina tik tokiu atveju, kada jo naudą supranta visi naudotojai, be išimčių.

Deja, bet negalima tikėtis, kad jums pavyks tiesiog nusipirkti sėkmingą įmonės skaitmenizavimą rinkoje. Tokios sritys kaip personalo, finansų ar apskaitos valdymas reikalauja ne tik pažangių sprendimų digital erdvėje, tačiau ir kompetentingo personalo su patirtimi bei dideliu žinių bagažu. Labai daug kas priklauso nuo „žmogiškojo“ faktoriaus ir nepaisant to, kad pirmaisiais smuikais darbo eigoje griežia kompiuteriai, tai, kaip efektyviai jie naudojami, labiau priklauso nuo žmonių ir jų įsitraukimo į darbo procesą. Lyderiai ir vadovai turi būti pavyzdys.

Kokybiškos kompiuterinės verslo valdymo sistemos – bene pagrindinis raktas į sėkmę

Iš tiesų svarbu suderinti kompiuterinių sprendimų naudą su personalo kompetencijomis. Tokiu būdu pasiekiama didžiausia nauda. Jeigu jau keičiama tai, kaip atliekate darbus ir/ar teikiate paslaugas (išnaudojate informacinių technologijų galimybes arba siekiate taip daryti), reikia pasirinkti tuos sprendimus, dėl kurių vėliau nereikėtų raudonuoti.

Kiek daug valdžios įstaigų įsigyja labai brangias sistemas, kurios nepateisina lūkesčių? Daug.

Kone kasdien rinkoje atsiranda vis modernesnių ir naujesnių technologinių sprendimų, todėl svarbu, kad jūsų IT skyrius arba už programinės įrangos radimą ir diegimą atsakingi asmenys žinotų, kur kreiptis ieškant skaitmenizuoto vienos ar kitos srities valdymo sprendimo. Laimei, verslo valdymo sistemos neretu atveju būna modulinės ir centralizuotos. Pavyzdžiui – Softera diegiama Microsoft Dynamics 365 leis suderinti kone visų verslo procesų stebėseną (VVS) su klientų valdymo platforma (CRM) gaunant maksimalią naudą iš vienos vienintelės programos integracijos. Na, o štai speciali Softera.PAYROLL sistema padės taip, kad personalo ir apmokėjimams bei atlyginimams skirtų finansų valdymas vyktų daug našiau.

Investicija į kokybiškas sistemas atsipirks labai greitai!

Klausimai, į kuriuos reikia atsakyti prieš pradedant bet kokią skaitmenizacijos iniciatyvą

Kuomet planuojate bei ruošiatės įdiegti skaitmenizavimo programas savo verslo veikloje, negalima šio proceso pradėti aklai ir jam atidžiai nepasiruošus. Darant bet kokį sprendimą reikia pasverti potencialias jo naudas ir rizikas. Tik padarius analizę galima drąsiai priimti tokį sprendimą, dėl kurio rezultatų nekils abejonių. Paruošėme klausimyną, su svarbiausiais klausimais, kuriuos sau turėtų užduoti kiekviena organizacija, kuri nori inicijuoti skaitmeninę transformaciją:

 

• Ar kiekvienas įmonės departamentas ir strategiškai svarbus darbuotojas(-a) supranta, kas yra skaitmeninė transformacija ir mato jos naudas?

• Ar įmonės viduje yra motyvacija keistis?

• Ar žinoma, kas konkrečiai bus ir/ar turi būti keičiama?

• Ar yra aiški strategija šiam procesui, ar sudarytas veiksmų planas?

• Ar vadovybė pasiruošusi lyderiauti ir rodyti veržlų bei iniciatyvų pavyzdį?

• Kas nutiks, jeigu projektas susidurs su sunkumais arba nepavyks jo įgyvendinti?

• Kokios reikalingos investicijos ir kokia bus jų nauda?

Atsakius į šiuos klausimus nebeliks abejonių, kur ir kokios verslo valdymo sistemos turėtų būti panaudotos!

Užs. 4753