Ar Biržų rajone yra nelegali gyvūnų veisykla?

Socialiniame tinkle buvo pakeltas triukšmas dėl gyvūnų teisių pažeidimo, tačiau atvykus policijai triukšmadariai dingo kaip į vandenį.
Per Lietuvą aidint žinioms apie nelegalias gyvūnų veisyklas, socialiniuose tinkluose sekmadienio vakarą pasklido žinia apie galimą veisyklą ir Biržų rajone.

Po internete publikuotomis nuotraukomis, kuriose buvo matomas šuo ir kaulų primėtytas laukas, buvo prierašas su pagalbos šauksmu vykti gelbėti gyvūnų. Po kiek laiko į šį pagalbos šauksmą atsiliepė keli gyventojai, kurie vyko iš Šiaulių, darė tiesiogines transliacijas, nurodė telefono numerį, kuriuo norintys prisidėti buvo kviečiami skambinti ir sužinoti tikslesnes koordinates.

Artėjant prie vidurnakčio Biržų policijos komisariato pareigūnai gavo iškvietimą į Inkūnų kaimą netoli Vabalninko, kur susirinkę gyvūnų mylėtojai siekė gelbėti gyvūnus, kurie galimai laikomi blogomis sąlygomis ir galimai yra veisiami. Tačiau tiesioginė transliacija tuo ir nutrūko, parodžiusi, jog policijos pareigūnai buvo iškviesti.

Pirmadienio rytą susisiekus su Biržų PK viršininku Deividu Valtariu išsiaiškinome, jog iškvietimo metu pažeidimų nustatyta nebuvo. Ar gyvūnai buvo veisiami pareigūnai nežinojo, tačiau žiauraus elgesio su gyvūnais nustatyta nebuvo. Deja, susisiekti su pilietinio reido dalyviais nepavyko.