Apleistų sklypų kaimynai šaukiasi pagalbos, bet prisišaukti galėtų nebent... baudėjus

Archyvo nuotr.
O žolių žolelių... Pirkėjai įsigyja sodų sklypus, kad vėliau galėtų juos brangiau parduoti ir pamiršta prievolę nusišienauti.
Nors tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodoma ne mažiau, kaip du kartus per sezoną nušienauti žolę kiemuose, tačiau jų nepaisoma. Rajone nemažai apsileidėlių, dėl kurių kenčia kaimynai: „Gal mums nueiti jų kiemus nušienauti?“ Šių metų liepos 12 dieną įsigaliojo Administracinio nusižengimo kodekso (ANK) pakeitimai, numatantys solidžias baudas už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus, bet ar tai pakeis situaciją?

Naujos baudos, senos bėdos ir... baimė

Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas yra administracinis nusižengimas, kuriame sakoma, jog už savivaldybių tarybų patvirtintų Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Pakartotinai toks pat pažeidimas užtrauktų baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Biržų rajono savivaldybė miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių Tvarkymo ir švaros taisykles tvirtino gūdžiais 2014 metais lapkričio 27 dieną. Kitose savivaldybėse aiškiai nurodoma, kelis kartus ir kokiais terminais turi būti šienaujami kiemai, tačiau rajone galiojančiose taisyklėse rašoma abstrakčiai – nurodoma teritoriją nušienauti ne mažiau, kaip du kartus per sezoną. Gal todėl ir skundžiasi apleistų kiemų ir sklypų kaimynai, kad niekas nesiima priemonių prieš apsileidėlius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/