Apie kates ir katinus

Elmaro DUDERIO nuotr.
Prie daugiabučio veisiasi katės.
Visi dabar užimti kruopų bei makaronų pirkimu ir atrodo kad gyvenimas ties tuo ir baigėsi. Tačiau šalia dabartinės situacijos yra ir kiti dalykai. Man parūpo parašyti apie kates. Ne laukines, o apie mūsų visų gerai žinomas namines, vos ne kas antrame žmogaus būste laikomas.

Pastarosios mano dėmesio susilaukė dėl paprasčiausios priežasties – netvarkos ir kai kurių žmonių neatsakingumo. Dažnai tenka lankytis daugiabučiuose. Kai kur juntamas šunų, kai kur – kačių kvapas, bet čia jau pačių namų gyventojų ir gyvūnų augintojų sutarimo reikalas. Įstatymai apibrėžia – jei leido, laikykite. Tik va, dėl Rotušės gatvės 23–iojo namo I laiptinės rūsio kylą klausimas: ar ten teisėtai gyvena gauja „nuomininkių“, kurias laikyti naminėmis jau kaip ir nebegalima, jos pusiau sulaukėjusios ir žmonių nebeprisileidžia.

Pakalbinau ne vieną šio namo gyventoją. Visi žino, kas jas čia apgyvendino ir sėkmingai laukinukes veisia. Taip, veisia, nes katės dauginasi. Kuo pasireiškia jų veisimas? Paprasčiausiai viena šeima toje laiptinėje tas kates šeria, mėto maisto atliekas pro langą, išpjovė angą rūsio duryse ir į kaimynų prašymus nebeveisti laukinių kačių reaguoja atsakymais apie meilę gyvūnams. Kvapas ten baisus, mėtosi maisto atliekos, katės laksto šen bei ten, „morčiaus“ metu prasidedą koncertai, apie galimybę platinti ligas jau nekalbu. Laukinukių skaičius keičiasi, šiuo metu jų yra šešios, bet jau greit nusimato šitos gaujos papilnėjimas, tad komanda gali ir padvigubėti, netgi patrigubėti. Artėja „koncertų“ metas, tad „solistų“ katinų manau bus ir daugiau, jie paliks savo „vizitines korteles“ ant sienų, durų bei automobilių, „pakvėpins“ savo feromonais kaip reta. Tad laukite, gyventojai, malonių ir kvapnių koncertų pavasario proga, bei dar gausesnės gaujos uodeguočių.

Beje, prašymas seniūnijos ir savivaldybės specialistams: pasidomėkite šituo renginiu. Šalia šio namo – Biržų miesto seniūnija, kuri turi specialistą. Jo pareigybių apraše yra punktas, kad jis atsakingas už miestiečių elgesio su gyvūnais priežiūrą. Savivaldybėje, beje, toks specialistas taip pat yra. Tad nemanau, kad bus sunku sudrausminti šitos netvarkos puoselėtojus. Meilė gyvūnams pasireiškia jų gyvenimo gerovės ir saugumo sukūrimu, o ne palaidu jų veisimu.