Abiturientai ruošiasi studijoms ir naujiems iššūkiams

Asmeninio albumo nuotr.
Mikrobiologijos studijos Vilniaus universitete – gimnazistės Vestinos Karaliūtės svajonė.
Liepos 29 dieną abiturientai sulaukė kvietimų studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, tačiau Biržų „Saulės“ gimnazijos abiturientų veiduose tvyro nerimas – kaip pavyks studijos, kas jų laukia ateityje, ar visad saldūs savarankiško gyvenimo iššūkiai.

Užgimusi meilė biologijai

Biržų „Saulės“ gimnazijos abiturientė Dominyka Papaurėlytė pasidžiaugė, kad jai pavyko tapti Vilniaus universiteto studente, ir studijuoti mediciną. Pasak Dominykos, medicinos specialybę ji pasirinko dėl meilės biologijai.

„Biologijos pamokos apie žmogaus organizmą ir jo veiklą mane žavėdavo labiausiai, todėl galiausiai supratau, kad būtent šioje mokslo srityje ir noriu gilinti savo žinias“, – pasakojo būsimoji studentė.

Apsisprendimą lėmė paskaita

Sėkmingu startu džiaugiasi ir kita gimnazistė Vestina Karaliūtė, pasirinkusi mikrobiologijos studijas Vilniaus universitete. Tiesa, Vestina prisipažino, kad dalyvavimas Vilniaus universiteto surengtoje nuotolinėje mikrobiologijos paskaitoje būtent ir paskatino tokį studijų pasirinkimą.

„Dėstytojų ateities vizijos apie pažangesnius mikroorganizmų panaudojimo būdus skambėjo lyg iš fantastinių knygų. Tad nuo to laiko įsivaizduoju save dirbančią su mikroorganizmais ir prisidedančią prie įspūdingų ateities scenarijų išsipildymo“, – pasakojo Vestina.