Abi­tu­rien­tams nu­skam­bė­jo pa­sku­ti­nis skam­bu­tis

D. Baltrušaitienės nuotr.
Vabalninko B. Sruogos gimnazijoje paskutinio skambučio šventė vyko kultūros namuose.
Penktadienį abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Nors šiemet jis ir kitoks, nei įprastai – be šventinio vakarėlio, dvyliktokams jis įsimintinas.

Paminėjo kitaip

Šiais metais Biržų „Saulės“ gimnaziją paliks 125 dieninio skyriaus ir 12 suaugusiųjų programos abiturientų. Kadangi karantinas nesuteikė sąlygų tradiciniam šventės pratęsimui, abiturientai jiems ypatingą dieną pažymėjo kitaip. „Saulės“ gimnazijos dvyliktokai dalyvavo mišiose Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, paskui visi rinkose klasėse, kur mokytojai vedė paskutinę pamoką, žiūrėjo vaizdo įrašus apie paskutinį skambutį. Tada šventiškai papuošę savo automobilius, dvyliktokai apvažiavo visą miestą.

“Šventė buvo, bet kartu jos ir nebuvo. Nežinau, ar vakarėlis būtų kažką pakeitęs, bet jo, galbūt, ir trūko, gal būtų buvę įdomiau. Pasidarėme sau šventinę dieną taip, kaip galėjome“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė abiturientas Evaldas Prunskus.

Pagerbė kultūros namuose

Vabalninko Balio Sruogos gimnazija šiemet išlydės 14 dvyliktokų. Šventė abiturientams taip pat buvo kitokia. Kultūros namuose vyko renginys, kuriame dalyvavo visi abiturientai ir jų tėveliai. Pasak gimnazijos direktorės Deimantės Žalinkevičienės, liūdnų nuotaikų dėl kitokios šventės tarp abiturientų nesimatė.

“Vyko pagerbimas, tam buvo pasiruošta, salė papuošta ir patys abiturientai pasipuošę. Tad ta šventinė nuotaika tikrai buvo, jautėsi, kad tai nebuvo dar vienas penktadienis, dvyliktokams ši diena vis tiek išliks širdyje“,- „Biržiečių žodžiui" sakė direktorė. Paklaustas, ar paskutinio skambučio šventė yra nukelta tolesniam laikui, „Saulės“ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas sakė, kad kai šalyje tokia padėtis, dėl ateities dar niekas neaišku.

“Kadangi karantinas, nežinia, kaip viskas bus toliau, tad planuoti šventes nelabai ir įmanoma. Dabar visiems rūpi egzaminai, vyksta konsultacijos ir pasiruošimas“,- kalbėjo D. Korsakas.