Abejonių apimti mirusiojo artimieji nori tik vieno – tiesos

J. Grubinskaitės nuotr.
Jau greitai bus metai, kai artimieji varsto prokuratūros duris, bandydami įrodyti, kad eismo įvykis turėjo įtakos artimo giminaičio mirčiai.
Praėjusių metų birželis vienai biržiečių šeimai iki šiol kelia skausmą ir nerimą. Į eismo įvykį pateko jų 87 metų artimasis, kurį eismo įvykio metu partrenkė automobilis. Į VšĮ Biržų ligoninė su daugybiniais kūno sužalojimais paguldytas senolis po dviejų mėnesių čia ir mirė. Artimieji ryžosi viešai papasakoti šią skaudžią istoriją, kurioje taškas dar nepadėtas. „Kaip gali būti, kad sulaužytas tėvas, gydomas ligoninėje, mirė nuo širdies nepakankamumo?“ – stebėjosi mirusiojo sūnus Arvydas.

Supranta, bet nepateisina

Nelaimė įvyko praėjusių metų birželį, kai eidamas 88-uosius gyvenimo metus, šeimos tėvas, kaip įprastai, išriedėjo į gatvę elektriniu paspirtuku. „Tėvukas buvo gyvybingas, bet kuris jaunuolis jam galėjo pavydėti energijos. Ne visi sugeba valdyti elektrinį paspirtuką, o jis sugebėjo ir tai darė puikiai“, – kalbėjo Klaipėdoje gyvenantis mirusiojo sūnus Arvydas.

Pasak jo, tėvas važiuodavo laikydamasis visų kelių eismo taisyklių. Lemtingą dieną iš stovėjimo aikštelės, esančios Biržų mieste, Vytauto gatvėje, atbuline eiga važiavo automobilis ir... nubloškė senolį.

„Man nesuprantama, kaip galėjo žmogus, kuris nutrenkė mano tėvą, nutempti jį nuo kelio, pasodinti ant šaligatvio ir, visą kruviną palikęs, nuvažiuoti. Viskas vyko prieš policijos langus, suvestinėse įvykis nefigūruoja, žiniasklaidai nepranešta, vairuotojas ramiausiai išvažiuoja. Kaip taip gali būti?“ – apmaudo neslėpė senolio sūnus.

Dabar artimieji, pasak jų pačių, jaučiasi „stumdomi“, jų prašymai tikėtina atmetami, o tyrimas vilkinamas.

„Kaip vairuotoją, aš tą žmogų suprantu, įvyko tragedija. Bet jo elgesys nepateisinamas, jis nesugebėjo aplankyti ar atsiprašyti tėvo. Jau nekalbu apie tai, kad jis nepripažino kaltės. Ar čia užnugaris koks yra, ar kas? Po įvykio praėjo pusę metų ir niekas nieko... Aš nekaltino kažko, aš tik noriu, kad viskas būtų sąžiningai – atlikti visi ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – paaiškino Arvydas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Prokuroro komentaras

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros (Biržai) prokuroro Tomo Bajorūno, advokatės prašymai nepagrįsti.

"Advokatė pateikia klausimus, kurie jau yra išspręsti, į kuriuos ekspertas yra atsakęs. Mes tikime ekspertais, o jei kils kažkokių klausimų, kviesime juos į teismo posėdį. Advokatė nenurodė nei vienos priežasties, dėl kurios turėčiau nepasitikėti ekspertu",- "Biržiečių žodžiui" sakė T. Bajorūnas.

Anot prokuroro, prokuratūra neprivalo pripažinti nukentėjusiais ir civiliniais ieškovais visų giminaičių. "Aktualu tai, kad būtų atstovaujama tinkamai. Jei atstovaujama netinkamai, tuomet galima spręsti tokį klausimą. Kol kas tokio prašymo nesame gavę", - patikino prokuroras.