60–30–10 taisyklė namų interjere

Magresbaldai.lt nuotr.
60–30–10 tai nesenstanti dekoravimo taisyklė, kuri padeda lengviau suderinti kambario spalvinę gamą. Panaudojant šią proporciją galima subalansuoti spalvas bet kurioje erdvėje. Tai padaryti visiškai nesuku, tereikia geriau susipažinti su pačia taisykle ir jos niuansais.

Kokia tai taisyklė?

Ši taisyklė susideda iš spalvų, užimančių skirtingą procentą jūsų kambario erdvės. 60 procentų yra pagrindinė patalpos spalva. Šie procentai įtvirtina jūsų erdvės spalvą ir „tarnauja“ kaip fonas kitiems tonams. Todėl daugiau nei pusė kambario turėtų būti vienos spalvos. Jo sienos turėtų būti tos pačios spalvos taip pat ir didesni daiktai, pavyzdžiui sofa ar kilimas.

30 procentų sudaro antrinė spalva, kurios turi būti per pus mažiau nei pagrindinės. Jai atskleisti tinka užuolaidos, akcentinės kėdės ar patalynė. Antrinės spalvos elementais gali tapti ir dideli baldai, pavyzdžiui, minkšti kampai internetu. Jie palaiko pagrindinę spalvą, tačiau yra pakankamai skirtingi, kad suteiktų kambariui papildomo įdomumo.

10 procentų sudaro akcentinė spalva. Svetainėje joms atskleisti puikiai tinka dekoratyvinės pagalvėlės ar meno kūriniai, miegamajame – lempos ir žvakės ant naktinio stalelio. Akcentinė spalva gali būti paimta iš namuose esančių meno kūrinių ar margų audinių.

Kitokie pritaikymo būdai

Kambario įvaizdžiui sukurti galite panaudoti 110 procentų. Tokiam spalviniam išpildymui turėtumėte rinktis dvi akcentines spalvas po 10 procentų. Kartais vienos spalvos būna per mažai ir atsiradęs nors nedidelis kitos spalvos elementas interjere suteikia visai kitą nuotaiką.

Taip pat įdomus dizaino sprendimas gali būti monochromatinių spalvų naudojimas. Pagrindinis, antrinis ir akcentinis tonai gali būti vienos spalvos atspalviai. Jie suteiks jūsų erdvei papildomos ramybės.

Taigi, naudojant 60–30–10 taisyklę, bus lengviau pasirinkti spalvas ir sukurti tinkamą kambario spalvinę pusiausvyrą. Bene paprasčiausia derančius tonus išsirinkti naudojantis spalvų ratu. Tačiau galite pasinaudoti ir jau sukurtais spalvų deriniais, kurios rasite marguose audiniuose. Tačiau jei norite maištauti ar toks spalviškai subalansuotas kambarys ne jums, drąsiai eksperimentuokite. Galite laužyti šią taisyklę ar sukurti savą spalvų formulę. Tegul jūsų namai atskleidžia asmeninį skonį.