Nerijaus LIAUDANSKO nuotr.
Šią savaitę suniokotas informacinis kelio ženklas.

Piktina vaikigalių išmargintos pastatų sienos, laiptinės. Vandalams užkliūna ir kelio ženklai. Šią savaitę kelyje Biržai -Sviliai suniokotas (ištepliotas) informacinis kelio ženklas. Nebeaišku į kokį miestą važiuoji...

Biržų kelių tarnybos vadovas Povilas Mikalajūnas apie šį vandalizmo atvejį jau informuotas. Viršininkas trečiadienį dar negalėjo įvardinti, kiek kelininkams kainuos, ar dažai nusivalys. Tokie akibrokštai jiems – ne naujiena.

– Per mėnesį pasitaiko po kelis vandalizmo atvejus. Per karantiną niokotojai šiek tiek apsiramino. Kelio ženklai dažniausiai kenčia po abiturientų paskutinio skambučio, išleistuvių. Kelio ženklai, stulpeliai, nuovažos sulaužomi, aprašinėjami, išraunami... – pasakojo Povilas Mikalajūnas.

Kelių tarnybos vadovas nelinkęs dėl to kaltinti vien jaunimėlio.Tarp vandalų – ūkininkai, niekaip su savo padargais, kombainais neįtelpantis į savo žemės valdas, medžiotojai, kurie būtinai paskutinį šūvį paleidžia į kelio ženklą. Ypač daug sušaudytų kelio ženklų būrelių medžioklės plotuose už Biržų girios... Per Naujų metų sutiktuves kelio ženklai sproginėja nuo šventinių saliutų. Šiemet Užušilių kelyje eismo dalyviai stebėjo karantininę „instaliaciją“ – vandalai prie kelio ženklo medvaržčiais prisuko jau panaudotas medicinines kaukes...

Pasak Povilo Mikalajūno, tokių įvairių vandalizmo atvejų kaina kasmet siekia 2, 3 tūkstančius eurų. Vandalus reikėtų suimti į nagą.