Suniokotas kitiems pagalbą teikusio biržiečio automobilis, gal yra mačiusių įvykį?

I. Butkevičiūtės nuotr.
Šiuo automobiliu biržietis važiuodavo pagelbėti kitiems, įklimpusiems keliuose ar esantiems beviltiškoje situacijoje vairuotojams, bet dabar negali pajudėti – „Subaru Forester” suniokotas.
Balandžio 13 dieną, apie 22.30 val., Biržų kaime, Liepų gatvėje esančio daugiabučio namo vidiniame kieme įvyko incidentas – stipriai apniokotas automobilis. Savininkas prašo pagalbos – gal yra mačiusių šį įvykį.

Pradūrė padangas, iškūlė stiklus

Policijai pranešta, kad nukentėjo automobilis „Subaru Forester” – pradurtos trys padangos, įdaužtas priekinis stiklas, sudaužyti kairės ir dešinės pusės priekiniai žibintai, kairės pusės veidrodėlis, sudaužytas kairės pusės galinis žibintas.

Padaryta turtinė žala – 540 eurų. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įspėjimai

Automobilio savininkas pasakojo, kad nuomojasi butą Liepų gatvėje esančiame name, o automobilį statydavo gretimo daugiabučio kieme. Vyras sakė prieš gerą mėnesį radęs už valytuvo užkištą su klaidomis rašytą raštelį: „Statyk mašiną savo kieme“.

Buvo ir kitų įtartinų ženklų – atlenkti valytuvai, užlankstyti šoniniai veidrodėliai. Jaunas vyras sako net neįtaręs, kad tai – įspėjimas prieš kur kas rimtesnį chuliganišką išpuolį.

Padeda kitiems, bet pats supratimo nesulaukė

„Net nebūčiau pagalvojęs, kad taip gali žmonės daryti. Atrodo – niekam nieko blogo nedarau, tame kieme visada yra vietos automobiliui, tai ir pasistatydavau“,- pasakojo suniokoto automobilio savininkas.

Jis vardo prašė neminėti, nes bijo dar labiau nukentėti. Jis priklauso visoje Lietuvoje populiariai visureigių SOS pagalba kelyje grupei „4x4“, kurie savanoriškai pagelbėja kitiems, įstrigusiems savo technika purvyne, bekelėje ar laukuose nuslydus nuo kelio.

„Visada stengiuosi žmonėms padėti. Ši veikla savanoriška, o va kaip išeina... Pasirodo, tokio atlygio gali sulaukti už, atrodo, gerus darbus“,- neslėpė kartėlio pašnekovas.

Vandalas jaučiasi nebaudžiamu kiemo „tvarkdariu“

Vyras pripažino, kad šis vandalų išpuolis jam – didelis nuostolis. Paklaustas ar tikisi, jog policija suras kaltininkus, nukentėjusysis suabejojo. „Neturiu didelės vilties, nors yra įtarimų, kas taip galėjo pasielgti“.

Rinkuškių seniūnaitijos seniūnaitis Rolandas Grigaliūnas sako, kad tokia situacija nėra normali. „Tai visi juk žinome, kad Rinkuškių daugiabučiuose mažos automobilių stovėjimo aikštelės ir tikrai pasitaiko atvejų, kad kaimyniniame kieme kas nors automobilį pasistato. Ypač savaitgaliais padaugėja automobilių – atvyksta giminės, draugai, vaikai pas tėvus. Todėl pilni kiemai automobilių. Negi visiems dabar galima už tai padangas subadyti, stiklus išdaužyti?“- komentavo R. Grigaliūnas.

Paklaustas, ar yra pasitaikę anksčiau panašių atvejų, seniūnaitis tiksliai negalėjo prisiminti, tačiau akcentavo, kad tokia keršto forma nėra normali.

Prašo žmonių pagalbos

Rinkuškių kaimo bendruomenės pirmininkas Vytautas Juška apie įvykį pasisakė trumpai: „Tai tikrai nėra normalu. Daugiabučių kiemai yra visų gyventojų kiemai ir tokie įvykiai yra netoleruotini“.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris sakė, kad policija stengsis kuo greičiau išaiškinti pažeidėją ir jį nubausti įstatymo nustatyta tvarka. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nukentėjęs biržietis prašo pagalbos. Asmuo, kuris galėjo suniokoti jo automobilį, dėvėjo šviesią striukę raudonu kapišonu, gyvena Liepų gatvėje, Biržų kaime esančiame daugiabutyje. Žmones, galinčius suteikti bet kokios informacijos, prašo paskambinti telefonu +37064314841.