Sudegė buvusi Anglininkų pirtis

Gražinos DAGYTĖS nuotr.
Sekmadienio vakarą pelenais pavirto buvusi senoji Anglininkų kaimo pirtis.
Praėjusio sekmadienio (balandžio 26 d.) vakarą raudona gaisro pašvaistė nušvietė Anglininkų kaimo dangų – liepsnojo dviaukštis medinis buvusios pirties bei kultūros namų pastatas.

Užsiliepsnojo visas pastatas

Netoliese gyvenę kaimo žmonės pasakojo iš pradžių per langus išvydę didelį juodų dūmų stulpą ir staiga šokusias didžiules liepsnas, kurios akimirksniu apėmė visą buvusios pirties pastatą. Anglininkiečiai svarstė, ar tik čia nebus padegimas, nes paprastai ugnis esą įsiplieskia kurioje nors vienoje statinio vietoje ir tik vėliau apima visą namą. Pamatę gaisrą gyventojai iškart skambino pagalbos numeriu. Tokių skambučių esą buvę ne vienas. Pirmasis pranešimas apie įvykį priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus pasiekė 20.59 val. Po trylikos minučių gaisravietėje jau plušėjo net penkios Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos iš Biržų, Papilio, Kratiškių, Kirdonių ir Kupreliškio, subėgo ir kaimo žmonės. Anglininkiečiai nuogąstavo, kad ugnis nepersimestų į kaimynystėje esantį bendruomenės pastatą. Saugojo ir gamta – beveik nesijuto vėjo.

Sudegė ne tik pirtis, bet ir žmonių prisiminimai

Prie liepsnojančio pastato subėgę, suvažiavę vietiniai gyventojai bei kitų kaimų žmonės, net atvykę biržiečiai kalbėjo, kad dega ne tik buvusi pirtis bei juose ilgai gyvavę kultūros namai, bet ir Anglininkų bei aplinkinių kaimų žmonių praeitis, šviesiausi prisiminimai. Pirtyje ne vienas atšoko savo ar savo vaikų vestuves, minėjo garbingus asmeninius jubiliejus, šventė valstybines šventes. Anglininkų pirtis, kuri J. Janonio vardo kolūkio vadovų iniciatyva buvo pastatyta apie 1980-uosius metus, buvo labai paklausi vieta. Joje tilpdavo daug žmonių. Pirmame aukšte buvo dvi scenos, ant kurių vienais metais koncertavo net Valstybinis dainų ir šokių ansamblis LIETUVA. Čia buvo įrengti kultūros darbuotojų kabinetai, pirtis, baseinas. Antrame aukšte – didžiulė pokylių salė ir miegamieji kambariai, virtuvė.

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, po kurio laiko statinys buvo parduotas privatiems asmenims. Pasak anglininkiečių, dabar buvusi kaimo pirtis jau turėjo naujus šeimininkus, kurie uoliai ėmėsi statinio remonto darbų. Žmonės tvirtino, jog jų kaimo buvusioje pirtyje esą būtų buvusi atidaryta kaimo turizmo sodyba.

Gaisro metu nukentėjo ir šalia statinio augusios didelės eglės ir pušys.

Gaisro priežastis dar nenustatyta

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mangirdas Ivaška vakar „Biržiečių žodį“ informavo, jog gaisras buvo likviduotas 23. 40 val., bet baigiamieji darbai užtruko iki 03. 24 valandos. Papilio komandos gelbėtojai budėjo iki pat ryto. Gaisro metu sudegė 28x20 m ploto medinis pastatas ir jo šiferinis stogas, sudegė ir mūrinės pastato dalies stogas, aprūko sienos. Taip pat sudegė 5 kubiniai metrai malkų ir 10 kubinių metrų statybinės medienos. Vakar iš ryto dar nebuvo aišku, kam dabar priklausė statinys.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Eugenijus Žalys korespondentei sakė, jog jam atvažiavus į įvykio vietą kaip tik vyko aktyvūs gesinimo darbai ir detaliai apžiūrėti gaisro vietą bei nustatinėti jo priežastį nebuvo galimybės. Kol kas, pasak inspektoriaus E. Žalio, visos gaisro priežasčių versijos yra įmanomos. Informaciją tikrins įvykį išsamiau tirsiantys pareigūnai. Gaisro metu nei pastato savininkų, nei kokių kitų asmenų, liudininkų, galinčių suteikti kokią nors informaciją, nebuvo.