Pragariška naktis pasiglemžė dvi gyvybes

Manoma, kad gaisro priežastimi galėjo tapti sena elektros instaliacija.

Per vieną naktį Širvėnos seniūnijai teko dvigubas smūgis. Nelaimingų atsitikimų metu žuvo du žmonės.

Užduso gaisro metu

Vėlų antradienio vakarą Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Ripeikių kaime dega individualus gyvenamasis namas. Į nelaimę, pamatę ugnies liežuvius, gelbėtojus iškvietė kaimynai. Atvykę ugniagesiai pamatė rastinuką, kurį jau buvo pasiglemžusi ugnis, stogas buvo visiškai nudegęs. Namas buvo vieno aukšto, stogas dengtas šiferiu.

Namo šeimininkas rastas namo viduje be gyvybės ženklų. Daugiau informacijos apie žuvusį pasakojo Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas. Seniūnas sakė, kad vyras gyveno vienas, ilgus metus buvo priklausomas nuo pašalpos. Pensijinio amžiaus vyras pats savimi pasirūpinti galėjo, bet nepilnai. Vyriškį prižiūrėjo kaimynė. Pasak seniūno, žmogus nebuvo itin atsargus, todėl galima tik svarstyti, ar šio incidento nebuvo galima išvengti. Vyras gyveno senoje tėvų sodyboje. Tiesa, kukliai. Seniūnija jau buvo pradėjusi svarstyti, ar neteks vyriškio laidoti iš savivaldybės lėšų, tačiau į nelaimę atsišaukė gyvenanti Kaune velionio sesuo.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Angelė Darčkienė pasakojo, jog pirminiais duomenimis, gaisras kilo nuo elektros instaliacijos. Tačiau tiksli gaisro priežastis bus išsiaiškinta tyrimo metu. Prieš pradedant gesinti gaisrą buvo atlikta žvalgyba, kurios metu surastas vyro kūnas. Pasak inspektorės, vyras rastas kambaryje, į kurį liepsna dar nebuvo išplitusi. Daroma prielaida, kad žuvusysis užduso.

Skenduolis rastas po dviejų dienų

Antradienį vakare Širvėnos seniūnija sukilo ant kojų ieškodama dingusios vyriškio. Artimieji kreipėsi į pareigūnus ir kaimo gyventojus. Socialiniuose tinkluose giminaičių susirūpinimu pasidalijo ir Obelaukių kaimo bendruomenė.

Vyras iš namų išėjo pirmadienio ryte, tačiau susirūpinimas kilo tik antradienį, kuomet jau temstant vyriškis namų durų vis dar nepravėrė. Aukštas vyras apsirengęs kamufliažine striuke iš namų išeidamas nieko nepasiėmė, todėl artimieji nieko neįtardami laukė grįžtančio.

Iškviesti policijos pareigūnai žinojo, jog kuo ilgiau paieška truks, tuo daugiau pajėgų ir pastangų vyro suradimui reikės. Apklausdami liudininkus policininkai išsiaiškino, jog vyras, kuomet jį matė paskutinį kartą, pirko degtinės butelį.

Biržų policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris pasakojo, jog pradėjus paiešką ir įvertinus laiko tarpsnį, kiek vyras yra dingęs, paprastai yra piešiamas ne pats geriausias tolimesnės paieškos scenarijus.

Kadangi pranešimas buvo gautas jau tamsiu paros metu, policijos pareigūnams teko pasikliauti daugiau nuojauta ir patirtimi. Pareigūnai įtarė, jog vyras galėjo nuskęsti tvenkinyje. Tarsi užuomina buvo ir nepilnai išgertas degtinės butelis prie kranto. Šalia – medinis, nuvirtęs suolas, vaistų tabletės. Todėl policijos pareigūnai iškvietė į pagalbą ugniagesius. Žvalgybą atlikęs priešgaisrinės tarnybos darbuotojas, apsirengęs hidrokostiumą, aptiko plūduriuojantį žmogaus kūną. Skenduolis rastas maždaug 3 metrai nuo kranto. Policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris sakė, jog, pirminiais duomenimis, smurto žymių nematyti.

Antrąją paros tragediją savo seniūnijoje komentavęs Širvėnos seniūnas Saulius Eigirdas sakė, jog ne per seniausiai šio tvenkinio pakraštys buvo aptvarkytas. Pasak seniūno, kartais geri darbai ir noras gyventi tvarkingiau atneša nelaimę.