Nelaimė: avarijoje žuvo mergina

Biržų policijos komisariato nuotr.
Nelaimė kelyje Biržai-Parovėja liepos 6 d. nusinešė jaunos merginos gyvybę.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, liepos 6 dieną 12.23 val. gautas pranešimas, kad Biržų rajone, Parovėjos seniūnijoje nuo kelio nuvažiavo automobilis BMW320 D su jame buvusiais jaunuoliais. Pirminiais duomenimis, automobiliu važiavo 4 jaunuoliai. Eismo įvykio metu žuvo mergina (gim. 2004 m.), du vaikinai sužeisti. Vienas jų gydomas ligoninėje.

    Antradienį į „Biržiečių žodį“ skambinę skaitytojai teiravosi: faktas ar gandas, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje po sunkių sužalojimų mirė ir antras automobilio keleivis? Skaitytojai apgailestavo: keliuose žūsta jauni žmonės ir teiravosi kokių veiksmų ir kokių prevencinių priemonių imasi policijos pareigūnai, kad beprasmių jaunų žmonių žūčių keliuose būtų mažiau, kaip drausmina ir kiek nubausta eismo pažeidėjų?

 „Biržiečių žodis“ skaitytojams rūpimus klausimus adresavo Biržų policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkui Jauniui Jurelevičiui.
Informaciją apie tai, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje eismo įvykyje sunkiai sužalotas keleivis mirė, pareigūnas paneigė.

Į klausimą, kas vairavo automobilį ir kokios pagrindinės šios tragedijos priežastys, J. Jurelevičius atsakė: šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Pagrindinė eismo įvykio priežastis – saugaus greičio nepasirinkimas. Aplinkybės tikslinamos. Eismo įvykio metu žuvo 1 asmuo, 2 sužeisti.
   – Privalu laikytis Kelių eismo taisyklių, gerbti save ir kitus eismo dalyvius, auklėjimas ir mokymas jauno žmogaus, pradedant šeima, darželiu, mokymo įstaiga, policija, žiniasklaida ir kitom atsakingom institucijom, saugaus atstumo nesilaikymas... – J. Jurelevičius vardino prevencines priemones, užkertančias kelią tokiems tragiškiems eismo įvykiams.

Reagavimo skyriaus viršininkas J. Jurelevičius „Biržiečių žodžiui“ pateikė informaciją: pagal patvirtintus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų policijos komisariato viršininko įvairius planus Biržų mieste ir rajone kiekvieną mėnesį po kelis kartus tikrinami vairuotojai, sustiprinta pėsčiųjų ir dviratininkų kontrolė. Kiekvieną savaitę taikant neviešojo patruliavimo vykdymo metodus (dirbama po 8 val.) fiksuojami įvairūs KET pažeidimai, protokolai surašomi ir pažeidėjams išsiunčiami jiems nedalyvaujant. Taip pat patruliuojama ir kaimo bei turistų lankomose vietovėse.

 Pagal policijos komisariato pateiktą statistiką per 6 šių metų mėnesius surašyta 1155 ATP protokolų už KET (Kelių eismo taisyklių pažeidimus). Iš jų – 46 pažeidėjų pėsčiųjų perėjose, 125 pažeidimų už greičio viršijimą, 56 pėsčiųjų padarytų pažeidimų, 200 dviratininkų padarytų pažeidimų, 121 – mobilių telefonų naudojimo pažeidimų vairuojant ir 108 saugos diržų naudojimo pažeidimai.

Nors, pasak pareigūnų, pažeidėjai baudžiami, tačiau nelaimių išvengti nepavyksta. Šiais metais Biržų rajono keliuose jau žuvo trys vairuotojai. Pagrindinės priežastys – saugaus greičio nepasirinkimas.
   

Komentarai

Jonas    Ket, 2020-07-09 / 06:49
Gal pradekime normalei reguoti i greicio virsijimus lenkimus per istisines linijas.kur lengti draudziama.vaziuojant birzai pasvalys panevezys sia atkarpa viksta pavojingi lenkimai artejant priespriesais automobiliui.vistiek lenkia ir panosei uzlenda taipat sukeldamas sau ir man pavoju.va cia diziausi pazeidimai ir yra.kaskaip policijos vija baltic keli nemaciau.isskirus muitines.o ne miestuose trintis be reikalo.visas veiksmas viksta uz miesto.mieste yra kameros kur stebimas eismas ir fiksuojemi pazeidimai tiek pesciuju tiek dviratiniku ir vairuotoju.uztai ir lagsto jauni greicio megejei su nuline patirtim.
Įdomu,    Ket, 2020-07-09 / 08:41
Jonai, kiek klasių baigei? Gramatinių klaidų tiek, kad įdomu skaityti ne ką parašei, o kiek klaidų padarei. Mokykis rašyti...
Aistė    Ket, 2020-07-09 / 10:23

In reply to by Įdomu,

Vartotojui pasivadinusiam "Įdomu". Jūsų komentaras deja, bet Jono tikrai nepaskatins rašyti be klaidų. Galėjote, pataisyti Jono komentarą ir duoti patarimų, kaip vienų ar kitų klaidų nebedaryti. Galbūt suteikti informacijos, kaip nustatyti telefone lietuvišką klaviatūrą, kad rašyti lietuviškomis raidėmis būtų patogiau. Nesvarbu ar be klaidų ar su klaidomis, tačiau Jono komentare yra tiesos. Labai paprasta nukreipti dėmesį nuo aptariamų problemų, kabinėjantis prie pasisakančio tono, išvaizdos ar dar ko. Kaip šiuo atveju, prisikabinant prie Jono rašybos. O dar tas klausimas, Jūsų komentaro pradžioje, "Jonai, kiek klasių baigei?" yra skirtas tik iškelti save ir sumenkinti kitą žmogų. Gaila...
Aistei    Ket, 2020-07-09 / 14:11

In reply to by Aistė

Čia ne vieta mokyti rašyti ir duoti patarimus kaip reikia taisyklingai rašyti. Aš visiškai pritariu Jono iškeltoms problemoms apie eismą mūsų keliuose, nes ir pats labai dažnai vairuoju automobilį. Bet nematyti ir nekreipti dėmesio į rašybos klaidas irgi būtų neatsakinga, kaip ir neatsakingai vairuoti automobilį. O apie Jono sumenkinimą ir savęs "iškėlimą" - tai nė mažiausios minties nebuvo. Jūs, Aiste, čia visiškai neteisi. Tai gal ir mokytojas žemina mokinį, jei parašo jam nepatenkinamą pažymį? Jis tiesiog nori, kad mokinys pasitemptų ir padarytų išvadas dėl gautų pastabų (draugiškų, o ne menkinančių). Jūs, Aiste, ne visiškai teisingai mane supratote. Gaila...
Wustas    Ket, 2020-07-09 / 15:57
Juokinga,bet visi komentarai ne į temą,gal tik pirmasis,šiek tiek!
Aloyzas    Šeš, 2020-07-11 / 16:03
Praėjusį savaigalį teko aplankyti gimines Medeikiuose. Apėmė siaubas. Miestelio viduryje ženklas 40. Automobiliai varo 80 ir dar šviesomis blyksi, kad koks strpuolis duotų kelią. Teko plačiai po ES važinėti, bet tokios čikagos neteko matyti. Gal Biržuose ir rajone policija vakarais miega. Mielieji, kai nieko nedaroma, tai kai tik atsitinka nelaimė- prasideda pasiteisinimai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos