Maratonas tęsiasi: Biržų rajone brakonieriams žvejyba kainavo 1300 eurų

Birželio 16-oji, antradienis, Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo ypač darbinga. Biržų rajone sugauti neteisėtai žvejoję keturi asmenys.

Apie pietus Kilučių ežere, esančiame Biržų rajone, Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du asmenis, žvejojančius tinklais. Pažeidėjai buvo sugavę nemažą laimikį, kuriuo pasidžiaugti nespėjo, o už sugautus 10 lynų, šamą, 5 karšius, 4,15 kg raudžių ir 4,84 kg karosų teks atlyginti beveik 1300 eurų žalą. Iš pažeidėjų paimta irklinė valtis bei pažeidimo padarymo priemonės – 4 statomieji tinklai.

To paties antradienio vakarą ir dar du biržiečiai sugalvojo pažvejoti draudžiamu būdu – bučiukais, iš kurių vienas didesnis, nei leistina. Tačiau žvejyba nepavyko – juos pastebėjo aplinkos apsaugos pareigūnai. Asmenys spėjo sugauti 4 lynus, už kuriuos jiems teko atlyginti 240 eurų žalą. Taip pat pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir paimta guminė valtis.

Primename, kad draudžiama žuvis gaudyti ne mėgėjų žvejybos įrankiais: tinklais, bučiais ir panašiais tinkliniais įrankiais.

Gaudant bučiais vėžius, visos kartu sugautos žuvys nedelsiant privalo būti paleistos atgal į vandens telkinį.