Girtas vairuotojas nukentėjusįjį paliko likimo valiai

Nukentėjusiojo automobilis.

Pirmadienio vakarą apie 18:30 Pabiržės seniūnijoje Gerkiškių kaime vyras (gim. 1999 m.) vairuodamas automobilį BMW nepasirinko saugaus greičio ir nesuvaldęs automobilio kelio vingyje išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešinga kryptimi važiavusia transporto priemone „Citroen“, kurį vairavo vyras (gim. 1939 m.). Po susidūrimo automobiliai nuskriejo nuo kelio, BMW vairuotojas iš įvykio vietos pasišalinęs buvo sulaikytas ir jam nustatytas 1,02 prom. girtumas. Atvykus ugniagesiams automobilio „Citroen“ vairuotojo kojos buvo prispaustos, žmogus sąmoningas. Panaudojus hidraulinius plėstuvus ir žirkles žmogus buvo išlaisvintas ir perduotas medikams. Po eismo įvykio ant važiuojamosios kelio dalies liko išsilieję tepalai ir aušinimo skystis, kurie panaudojus dispergatorių buvo nuvalyti.

Kitą dieną su „Biržiečių žodžiu“ susisiekė „Citroen“ automobilio vairuotojas, kuris pasakojo vykęs iš gydytojų į namus. Kadangi netoli buvo posūkis nuo pagrindinio kelio, automobilio greitis, pasak nukentėjusio, nebuvo didelis. Staiga pajuto netikėtą smūgį, kuris nubloškė nuo kelio. Taip pat sakė, jog pastebėjo, kad atsitrenkusio automobilio greitis buvo tikrai didelis. Nukentėjusysis, gyvenantis Gulbinų kaime, pasakojo, jog iš automobilio išlipti pats nebegalėjo, kadangi ne tik durys, bet ir kojos buvo prispaustos. Todėl iš automobilio ištrūko tik atvykus ugniagesiams. Žmogus buvo nugabentas į Panevėžio respublikinę ligoninę, kur buvo sugipsuota koja. Pasak nukentėjusio, yra jaučiamas skausmas krūtinės srityje, pėdoje, kadangi yra lūžusių ir pėdos kauliukų. Vyras gydosi namuose.

Pavyko susisiekti ir su pro įvykio vietą važiavusiu eismo įvykio liudininku. Žmogus taip pat gyvenantis Gulbinų kaime pasakojo, jog sustojęs padėti nukentėjusiam bėgo prie „Citroen“ automobilio, kadangi matė, jog vairuotojas yra įstrigęs. Negalėdamas atidaryti vairuotojo durų žmogus skubėjo prie automobilio priekio atjungti akumuliatoriaus, kadangi matėsi besiveržiantys dūmai. Taip pat liudininkas pasakojo matęs per lauką bėgančio žmogaus siluetą.