I. Butkevičiūtės nuotr.
Specialistai pastebi, kad tėvai vengia vesti vaikus pas odontologus patikrinimui, todėl gali būti skaudžių pasekmių – dantukus gali tekti pašalinti arba brangiai mokėti už gydymą.
Rajono medikai pastebi, kad tėveliai jau antrus metus vaikų sveikatos patikrinimu pradeda rūpintis anksčiau – gegužės mėnesį ir nelaukia paskutinės dienos. Iki rugsėjo 15 dienos vaikų sveikata turėtų būti patikrinta. Gydytojų įvardinta problema – prastėjanti dantų būklė.

Pirmiau patikrina, o jau tada – pas gydytoją

Vaiką profilaktiniam sveikatos patikrinimui iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba jo atstovų. 16 metų ir vyresni vaikai tikrintis sveikatą gali atvykti ir vieni.

„Biržiečių žodis“ teiravosi Biržuose veikiančių medicinos įstaigų, ar tėveliai atsakingai rūpinasi vaikų sveikata, ar laiku registruojasi profilaktiniam sveikatos patikrinimui?

„Turiu pastebėti, kad tėveliai, ypatingai šiemet, anksčiau ėmė rūpintis vaikų registracija pas gydytoją profilaktiniam patikrinimui. Pirmiausia rekomenduojame registruotis pas odontologus. Tai tėveliai daro savarankiškai, o po to keliaujame į procedūrinį kabinetą, kuriame vaikai pasveriami, pamatuojamas ūgis, patikrinama rega, tik tuomet – pas gydytoją“,- pasakojo UAB „Biržų šeimos gydytojų centro“ bendrosios praktikos slaugytoja – registratorė Dalia Vitkauskienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com